O, Bumbalík O, Straňák O, Máčalík X, Velecký O - Klvaňa X, Brzica O, Hubál O, Sedlář X
Popelka - P.Hladiš, Roubal, Velecký, Holboj - Těthal - Josefík (66.Borýsek), Straňák, Bumbalík, Kelíšek - Máčalík
Nedachlebice: Hájek - Škrášek, Králík, Pisklák, Klvaňa - Kováč, Šuranský, Brzica, Hubál - Sedlář, Hubáček (65. Šik)
rozhodčí: Vitásek - Bršlica, Jílková  del. Valůšek

žk: Těthal, Borýsek - Brzica, Šuranský, Klvaňa
diváci: 150
střely na branku: 5:4
rohy: 4:7
další utkání: Hluk - Fryšták 0:1, Dolní Němčí - Kunovice 1:2 PK , Buchlovice - Šumice 2:1 PK, Újezdec - Osvětimany 3:4 PK, Zlechov - Koryčany 3:2 PK, Otrokovice B - Bojkovice 3:1

Z celků, které již bodovaly jsme vstřelili nejmíň branek, ale na rovinu vám prozradíme, že jsme zatím žádné pilulky na tyto neduhy nesehnali a léčit je proto musíme poctivou defenzívou. Ta nebyla dlouho naší silnou stránkou, ovšem v úvodní části letošní sezóny je to právě ona, která nám funguje a přináší body. Jestli se tak stane i dnes v souboji s jedním z nejlepších střelců soutěže hostujícím J.Sedlářem bylo nejočekávanější nedělní otázkou. S Nedachebicemi se do ní (do té defenzívy) vrátil V.Velecký a trenér řešil u nás dlouho nevídané věci, leč  na podzim  už obvyklé a to koho nechat čekat na šanci  pod dekou na bidýlku a v týdnu mu tuto roli ještě ztížil návrat Z.Kostelníka a F.Hladiše do tréninkového procesu. Víkend však bývá mnohdy náročnější, než samotný pracovní proces a tak se stalo, že se jedna věc vyřešila "sama" a se sestavy se odporoučel P.Stojaspal a to z důvodu zranění. Ostatní až na výjimky typu M.Škrabala či D.Bartoše měli motory zažehnuté a proti tradičnímu soupeři byli připraveni šlápnout na plyn. Proč tradičnímu? Jestliže jsme minule složitě pátrali po posledním vzájemném utkání se Šumicemi tak předchozí utkání s Nedachlebicemi nemohlo být čerstvější, protože jsme s nima hráli týden před sezónou pohárové utkání (prohra na penalty) a k tomu hrají hosté A třídu od jejího vzniku, aniž by kdy měli problém ji udržet. Z našeho pohledu se možná právě včíl láme sezóna. Před náma jsou dvě domácí utkání (za týden Buchlovice) a bodový či bezbodový zisk nás nasměřuje do jedné z polovin tabulky. Ve které bysme se cítili komfortněji asi tušíte, ale soupeřů, kteří tam chtějí také je dvanáct do tuctu.
   V Nedachlebicích býváme vždy mile přijati a nebyl důvod to stejnou mincí neoplatit i našim hostům. Po uvodním brífinku, na kterém jsme se dozvěděli o absenci pětice hostujících hráčů (Bartoš, Kadlčák, Kafka, Ryška, Lapčík) se tedy mohlo začít na ostro. Jako úplně první pálil mezi tyče hostující Brzica, jelikož však balon plachtil doprostřed tak se nic významného stát nemohlo. V 7.minutě mile oslovil S.Josefík kolmicí J.Máčalíka, ale ani brankář hostí nechrápal a byl u míče dřív. Úvodní desetiminutovka skončila spoluprací P.Hladiše s R.Straňákem, ze které mohl profitovat J.Máčalík, ale naše radost byla předčasná, protože hlavičku našeho útočníka odvrátil z branky jeden z obránců. I další příležitost se udála ve vápně hostí a to po rohovém kopu našich kluků. Roh kopl v 17.minutě R.Straňák a J.Máčalíka vychytal golman Hájek. Ve 20.minutě napral balon z obrovské dálky na naši branku Sedlář až to vypadalo jako z nějakého naštvání. Výsledek tomu odpovídal. Přít se leda tak můžeme jestli letěl kopačák více vedle jak nad. Oba rozměry byly dvojciferné. Dalších pár minut byl na palubě úplný klid a přítomní mohli myslet na jiné věci, než na fotbal. Zajímavý tah vytáhl z rukávu jenom náš trenér, který levou stranu naší sestavy poslal napravo. Snad nemusíme psát, že tím pádem i pravou nalevo. Svatá prostoto! To by to vypadalo, kdyby jsme měli dva pravé obránce a záložníky a vlevo nikoho. Jestli chcete znát důvod této změny tak ho tady máte. Sedlář naši levou stranu dosti zlobil a užít si mohli i ostatní. Ale zpět na trávník, kde naši pozornost  jako další zkoušel Brzica, ale ani on nedostal balon do přijatelných rozměrů. Ve 33.minutě chtěl také náš obránce M.Holboj abysme o něm něco napsali a proto poslal přihrávku do vápna na R.Straňáka, ale na konci byl opět Hájek. Po střele Sedláře  ve 40.minutě (A.Popelka ji chytil) jsme zjistili, že je první poločas na samém konci a nikdo, natož my, neviděl žádnou větší šanci a celá pětačtyřicetiminutovka byla zbytečně dlouhá a šla by osekat na dvacet minut. O přestávce si každý udělal co potřeboval a všichni si svorně přáli, aby se už konečně něco začalo dít i ve vápnech. Zejména v tom hostujícím by to nebylo na škodu. Přání však bylo vyslyšeno nejprve na druhé straně v 53.minutě. Centr Kováče trknul na naši branku Hubál a neomylně trefil hrudník našeho brankáře. Když už to vypadalo, že v proměňování šancí nenastanou žádné pokroky tak přišla ta největší. V 55.minutě vletěl na centr S.Josefíka R.Straňák a reakce hostujících obránců nebyla bůhví jaká, neboť našeho záložníka sestřelili na zem a pískala se penalta. Sám faulovaný R.Straňák ji proměnil - 1:0. V 62.minutě jsme chtěli využít dobrého rozmaru, ale hostům do bot nenateklo. Rychlá akce trojice D.Bumbalík, R.Straňák skončila zakončením T.Kelíška a úsměvy na konci rozdával Hájek v kisni hostí. A ještě hlasitěji se mohl smát v 63.minutě, ale asi jenom deset vteřin. Jedna střela hostí  zpoza velkého vápna trefila ruku M.Holboje a penaltou byli odměněni i hosté. Šuranský ji stejně jako minulý týden zahodil. Minule přestřelil a včíl ji kopl vedle tyčky. Dobře aj tak. Zdálo, že nejhorší jsme přežili, ale měli jsme teprve zjistit, že ne. Zatím jsme však ostřelovali soupeřův majetek my. V 70.minutě volil střelu nad R.Straňák, ikdyž byl možná T.Kelíšek v lepším postavení. V 73.minutě už mu skutečně přihrál, ale ani to nebyla záruka žádných velkých událostí. Prostě a jasně golman Nedachlebjanů překonán nebyl. Na opačném pólu hřiště přihrával Sedlář na Brzicu, ale ten měl dnes mušku v katastrofálním stavu. V 75.minutě si do své kartotéky připsal po autu P.Hladiše další finální nahrávku R.Straňák a tři body měl na kopačce T.Kelíšek. To by ovšem technická střela musela minout vzdálenější tyčku z jiné strany. Oba kopáči si role vyměnili za tři minuty. T.Kelíšek přihrál míč pod sebe, ale R.Straňák přestřelil. V 81.minutě jsme po faulu na T.Kelíška zahrávali standardku ze solidní vzdálenosti, ale centr R.Straňáka na hlavu V.Veleckého do branky nedoputoval, když balon odkopávali beci hostí. V 83.minutě jsme za promarněné příležitosti ve druhém poločase byli potrestání nemilým způsobem. Rohový kop Sedláře si náš jinak výborný brankář A.Popelka srazil do branky - 1:1. Za těchto okolností byl logicky závěr v režii hostí, jelikož naši byli jako opařeni vřelou vodou. Z psychické převahy však hosté vytěžili jenom několik dlouhých autů házených Králíkem do vápna, ale ty náš golman v poklidu posbíral. Nemá cenu zapírat, že blížící se penalty nám zatím příliš (no vůbec žádnou!) radosti nepřinesly a byl důvod se třást jako osika. Devadesátá minuta snad ještě ani neuběhla a sudí už pískal konec, čímž má zákonitě víc od hodiny. V penaltové loterii si hned prvním pokusem Nedachlebských koupil náš brankář odpustek, když lapil pokus Klvani a naši už si bohusový bod pláchnout nenechali. Jestli to budou dobré dva body ukážou další utkání. Za týden hrajeme znovu doma a potom venku ve Zlechově.