góly: 9., 50. Bumbalík, 41. Těthal, 60. Straňák - 68. Zalubil (PK)
Popelka - Holboj (73. M. Hladiš), Roubal, Velecký, Stojaspal - Těthal - Kelíšek (85. Škrabal), Straňák, Bumbalík, P. Hladiš (76. Borýsek) - Kostelník
Hluk: Rybnikář - Šimčík (46. Kročil), Zalubil, Galuška, Horníček - Horák - Martiš (73. Frühauf), Kukla, Zálešák, M. Machala (63. Kroupa) - Slaný
žk: Těthal - Horák, Zalubil, Šimčík, Martiš, Kukla
diváci: 250
střely na branku: 7:3
rohy: 5:4
další utkání: Osvětimany - Fryšták 4:1, Koryčany - Kunovice 3:2, Nedachlebice - Bojkovice 2:3 PK, Zlechov - Újezdec 2:1 PK, Buchlovice - Otrokovice B 3:0, Šumice - Dolní Němčí 2:1
   Po čtvrtečním fotbalovém svátku v Nivnici, kdy k nám přijeli šestnáctiletí mladíci Česka a Slovenska se vracejí všední fotbalové dny (což je kravina, protože pro nás jsou naše mistráky svátkem, ale už to přepisovat nikdo nebude). Spokojení reprezentanti, diváci, skauti a další generalita odjeli a náš areál byl opět vyzdoben pro nivnické dravce. Ti si minule malinko pošramotili pověst, neboť otrokovická kořist nám unikla a v chřtánu, natož v žaludku, nebylo po nějakém soustu ani vidu ani slechu. Další příležitost jak ukojit hlad tu byla dnes a záměrně nepíšeme, že ideální. Ano, Hluk je tam kde je (mezi Kunovicemi a  D.Němčím), ale pořád to je Hluk, byť se nachází v přerodu, čímž máme na mysli, že prožívá slabší období. Dobře to ví i oni a v létě dobrovolně opustili krajský přebor, aby navýšili počet derby utkání v A.třídě. S vážnější tváří teď vstoupíme na tenký led a dovolíme si napsat, že mezi překvapení podzimu patří naše třetí místo a nejvíce zaostává za očekávíním právě náš soupeř, mající pouze šest bodů. A když už jsme na tom slaboučkém ledě tak tam zůstaneme a podíváme se na kádr našeho soupeře. Ten opustilo několik hráčů (na všechny si stejně nevzpomeneme tak řekněme alespoň Dohnal, Otrusiník, Hančík, A.Machala, David, Botek, Hanák nebo O.Machala) směrem z Hluku a několik zkušenějších do vlastního béčka, které by asi mělo sloužit jiným účelům, než je skladiště. Do áčka se tak posunulo opačným směrem několik mladých kluků a pro ně je to zatím těžká řehole. Tím jsme se dostali tam, kde jsme nechtěli, protože to poslední co tady chceme je radit nebo soudit jiné. Sami jsme si prošli v nedávné minulosti vším možným a prostě to Hlučané všechno překonají a brzy budou v pohodě. My doufali, že v ní budou nejdříve za týden, přestože jsme dobře věděli, že budou makat a nechají na hřišti duši, už také proto, že na naší lavičce bude bývalý dlouholetý trenér Hluku V. Uhlíř.
   Při pohledu na tabulku mělo dnešní utkání jasného favorita, ale naši kluci byli obezřetní a věděli, že Hluk herně napatří na dno tabulky a to se také potvrdilo. Hosté si svoji úlohu během utkání dělali sami horší a horší a kdyby se více věnovali hře samotné tak by utkání určitě nebylo rozhodnuté za hodinu. Ale to už jsme u šedesáté minuty a k ní teprve musíme nějak dojít. Začněme.  Po zahřívací pětiminutovce, která mohla být klidně vynechána, protože sluneční paprsky zahřály všechny dostatečně, se jako první přihlásil ke střele na branku Nivničan P.Hladiš. Ten nastoupil po velmi dlouhé době na kraji zálohy a tak toho po nahrávce D.Bumbalíka beze zbytku využil a v 6.minutě vyzkoušel Rybnikáře v brance hostí. Nic vážného, ale přece jenom první pokus mířící do oblasti branky. Potom vysunuly tykadla hosté a kdyby věděli jak to dopadne tak je zastrčí velmi rychle zpátky. V 9.minutě zahráli roh ještě celkem slušným způsoben, ale na velkém vápně přece jenom přišli o balon a T.Kelíšek ho vybojoval s Horníčkem pro R.Straňáka. V tu chvíli ovšem hostující hlídači půlky hřiště vystoupili příliš vysoko a přes hluckého Šimčíka poslal R.Straňák do samostatného úniku  D.Bumbalíka, který sám na brankáře od poloviny už také dlouho neběžel a byli jsme zvědaví jak si s nezvyklou situací poradí. Provedl to bezchybně a podél brankáře otevřel skóre - 1:0. Takže to bylo poprvé, co nám hosté sami foukli do plachet. Ve 12.minutě chtěli fouknout i do těch vlastních, ale střelecký pokus Zálešáka byl na překonání A.Popelky nedostatečný. V 19.minutě se před vápno hostí proháčkoval M.Holboj a po zákroku hostí se pískal přímý kop pro naše fotbalisty. Aby toho nebylo málo tak to dva defenzivní hráči hostí neunesli a každému byl do kapsičky zastrčen žlutý kartonek, což zrovna není ideální pro další průběh utkání, protože můžou nastat i důležitější okamžiky, kdy si bude potřeba poprosit o žlutou. Následující přímák R.Straňáka nejprve vyrazil Rybnikář před sebe a dorážku nedovolil pohotový Zalubil, jenž poslal balon téměř z brankové čáry na roh. Dalších patnáct minut a co patnáct, napišme klidně osmnáct, se toho opravdu příliš nedělo. Nebo se dělo to, co si zrovna myslíte. Jako bojovalo se, ale fotbalová krása asi byla na jiném utkání a po cestě se potkala s nervozitou a tu poslala do Nivnice. Za svou si ji přivlastnili víceméně hosté, kteří hledali nepřítele nejenom v našich, ale také v rozhodčích a co je nejméně pochopitelné tak se hašteřili i mezi sebou. Nemůže být divu, že jim například na levé straně uteklo mimo hřiště tolik míčů, že by na každých pět diváků jeden zbyl. A tak přibývalo jenom žlutých a to převážně u hostí. Naši byli ve větší pohodě, ale najít díru v hostujícím sýru také nebylo lehké a proto došlo jenom k pár pokusům o nemožné a tak to také dopadlo. Několik míčů míříc na golmana Rybnikáře téměř nikam nevedlo, nebudeme-li považovat za jejich cíl letecký prostor. Hlučané nám zatopili jenom v minutě třicátéosmé, když vrtící se kopačák po dlouhém autu nezkrotil T.Popelka napoprvé, ale přece jenom dostal druhý pokus a před Horníčkem uspěl. To bylo za pětačtyřicet minut opravdu málo, a aby se nemuseli stydět i naši tak jeden jedovatý šíp do hostujícího kožichu přidali. R.Straňák neboli Napoleon Bonaparte naší sestavy byl sestřelen poblíž výsostných vod hostí a sám si pro standardku připravil nábojnici, kterou bez váhání našel na malém vápně P.Těthala, jenž předvedl cirkusový kousek a přes hlavu zvýšil zblízka na 2:0. Klasický gól do šatny zvedl naši náladu a dnes nebudeme nic psát o tom, že nejhorší poločasový výsledek je vedení 2:0. Přesto nějaká dobrá duše v kabině tuto (ne)skutečnost znovu zmínila a vstup do druhé poloviny nasvědčoval tomu, že se nakonec může konat drama. Hlučané začali aktivnějí a my volili opět jenom osvobozující odkopy do nikam. Ve 49.minutě mohlo být "veselo" po úniku hostujícího Kukly, ale nabídku před branku ukradnul od kopaček Horníčka M.Holboj a stal se hrdinou okamžiku. Touto šancí hosté zaseli vítr a za dvě minuty sklidili bouři. Soupeře jsme totiž uštkli potřetí a včíl už víme, že to byl rozhodující okamžik utkání. Rohový kop R.Straňáka poslal hlavou na břevno V.Velecký a za dorážkou šel velmi důrazně kapitán D.Bumbalík a vyplatilo se - 3:0. Hosté nerezignovali a v 53.minutě čarovali před i vně našeho vápna, ale kombinace Slaného s Galuškou zůstala Zálešákem nevyužita, byť se jednalo o ránu jako z děla. A tak práskli do kočáru Nivničané. V 60.minutě našel krásně na levé straně P.Hladiš R.Straňáka, který si píchl míč podél Zalubila a upaloval sám na brankáře Rybnikáře, kterému nedal žádnou šanci a podél něho zvýšil na - 4:0. Za dvě minuty si brankář hostí Rybnikář spravil chuť, když špičkou boty vyrazil gólovku T.Kelíška po přihrávce R.Straňáka a potom už řechtání v naší maštali utichlo. Naši se spokojili s dostatečným vedením,  došlo k několika střídáním a tempo hry opadlo na obou stranách. Tento klid se vůbec nelíbil P.Stojaspalovi a v rohu pokutového území poblíž rohového praporu podvadil hostujícího Martiše, což rozhodčímu neuniklo a byla pískána penalta. Tento zákrok bývá spíše k vidění u malých děcek na pískovišti a nemůže nám nikdo zazlívat, že ho vyhodnotíme jako zbytečný a ještě ke všemu nám pokazil čisté konto. Zalubil se totiž nemýlil - 4:1. Jestli jsme už napsali, že tempo opadlo tak to můžeme potvrdit i po této penaltě a o brankových šancích už si můžeme nechat zdát, což jsme s radostí přivítali, protože se článek chýlí ke konci my musíme jít večer vinšovat. Tak to vezneme hopem a v řekneme, že v 82.minutě střílel z vápna nedůrazně hostující Frühauf, ale protože už měl T.Popelka čisté konto stejně v čudu tak bylo úplně jedno kde najdeme skončivší balon. V 87.minutě se do ataku hostí zapojilo půl sestavy, ale přece jenom naše přesné oko tři pachatele našlo. Kroupa - Kukla - Frühauf zní jejich přijmení a ten poslední škubl míč technicky na vzdálenější tyčku, ale ten ji olíznul z venkovní strany. A zazvonil zvonec a pohádky byl konec. Je odehráno jedenáct kol a naši borci mají jednadvacet bodů a to je o dva míň jak po minulém podzimu, kterýžto byl vyhodnocen jako velmi zdařilý. Letos máme dvě utkání na vyrovnání nebo dokonce překonání tohoto čísla. A protože jsme minule psali, že Z.Kostelník bude hrát posté v našem dresu a my to nezapomeneme zmínit tak to zmiňujeme.