góly: 35., 36. 79. (PK) Straňák, 31. Kostelník, 55. Velecký
F.Hladiš - P.Hladiš, Roubal, Velecký, Holboj - Těthal (63. M.Hladiš) - Kostelník (68. Borýsek), Bumbalík, Straňák (81. Škrabal), Kelíšek (76. Ryšávka) - Máčalík
Buchlovice: Pavela - Kunc, Otrusiník, Kořínek, Zámečník - Vaculík, Belant, Křiva, Tomešek (46. Procházka) - Mikula, Kubiš
rozhodčí: Mitáček - Kotačka, Jílková   delegát: Brtníček
žk: Těthal, Holboj - Otrusiník
diváci: 200
střely na branku: 11:5
rohy: 6:3
další utkání: Osvětimany - Otrokovice B 5:0, Bojkovice - Hluk 3:0, Koryčany - Újezdec 1:0, Fryšták - Dolní Němčí 1:3, Šumice - Zlechov 5:0, Nedachlebice - Kunovice 2:3

"To je pěkná půdička, tady se nám to bude věšet". Povídali naši fotbalisté před pátečním tréninkem při pohledu na hřiště. Jenomže to má malinký háček a totiž ten, že ze šesti odehraných utkání hned v pěti dali jenom jeden gól, ač bylo pokusů jako u Verdunu. Hosté šli pod tři inkasované branky  až v minulém kole, když vůbec poprvé brali body za penaltové vítězství nad Šumicemi. Spořádaně ještě uvedeme jejich venkovní výsledky, které se skládají výhradně z porážek. 0:3 v Kunovicích, 2:6 v Bojkovicích a 1:4 v Koryčanech. Tím jsme se dostali do nevděčné role favorita, což pro nás bylo za dobu působení v A třídě novinkou a teď babo raď, jak s tím naložit. Slovní spojení podcenění soupeře naši snad ještě nikdy neslyšeli, čili to ve svém repertoáru nemají a tím si škrtněme toto nebezpečí. Další číhalo v podobě přístupu, ale jelikož je nasazení Nivničanů i na tréniku odbivuhodné, tak kde by mohl být problém? Aha .. a jsme znovu u té obrovské množiny zakopaných šancí. Takže jestli tohoto strašáka pošleme do Prčic tak by mohlo být po utkání veselo. A možná i dvojnásobně, protože sobotní výsledky nám daly naději na minimálně šesté místo v tabulce (včíl už víme, že jsme dokonce pátí). Panovalo však důvodné podezření, že soupeř má jiné choutky, než prohrát i čtvrté utkání venku. U nás si Buchlovice ani nevrzly rovněž čtyříkrát v řadě, ale očekávat snadné utkání se nedalo. U hostí hrají prim v sestavě zejména dva fotbalisté, kolem kterých se vše točí a to L.Belanta a D.Křivu. To je informace výhradně pro neznalé, mezi které jistě neřadíme náš realizační tým a mančaft. Ten byl opět napěchován připravenými fotbalisty a jesli bude stejná sestava jako minule bylo v rukou trenéra. My jsme už v týdnu zaznamenali návrat nemocného M.Škrabala a o to byl výběr hráčů do sestavy složitější i radostnější zároveň.
   Utkání začalo oboustranně aktivně a už během první patnáctiminutovky bylo v deníčku zápisů jako minule za poločas. Posuďte sami. Ve 2.minutě poslal mezi obránce hostí výborně načasovanou přihrávku R.Straňák na T.Kelíška, ale tomu se do ostrého souboje s brankářem celkem pochopitelně moc nechtělo a tak byl strážce hostující branky Pavela u balonu dřív. V 5.minutě měli hosté svoji první šanci v  utkání. Z levé strany vracel balon do vápna Kubiš a Mikula plus mínus na malém vápně z voleje přestřelil. No na papíře to vypadá měně nebezpečně, ale v reálu mohlo mít utkání jiný průběh, ale v každém utkání se najde nějaké to kdyby. V 10.minutě jsme nebyli nadšeni klidem rozhodčího, který souboj hostujícího Otrusiníka s naším R.Straňákem jako penaltu neposoudil a tento fakt jsme museli přijat i přes odlišný názor. Stalo se. V 11.minutě se za obranou hostí ocitnul nečekán nezván J.Máčalík, ale míč mu napřed skákal po hlavě a hned potom s ním žongloval rameny a nebylo divu, že ho vrátivší se hostující obránci o něj připravili, aniž by došlo k jeho vůli či dokonce střele. Ve 13.minutě nás dosti pozlobili Buchlovjané podruhé a bude pomalu čas napsat, že mnoho lepšího už toho nenabídli. Belant poslal finální nahrávku na Tomeška, ale jeho střelu k tyči chňapl F.Hladiš a uklidnil naši smečku. Následující čtvrthodinku jsme vzpomínali na naše neproměněné šance v dosavadním ročníku. V 17.minutě to načal J.Máčalík, který po centru Z.Kostelníka předvedl kolotočářskou otočku, ale Pavela poslal míč na roh. Ten nakopl před branku R.Straňák a J.Máčalík se spletl znovu. Hlavou pálil nad. Ve 26.minutě zatočil standardku R.Straňák na hlavu V.Veleckého, ale ani on sítí nezatřepal. Čas na první branku utkání se naplnil ve 31.minutě. T.Kelíšek přihrál rychle vhozeným autem  J.Máčalíkovi a ten se po pravé straně protáhl jak užovka mlázím a jsa už uvnitř vápna poslal míč před branku k seběhnuvšímu si Z.Kostelníkovi, který už s podobnými balony jakési zkušenosti má - 1:0. Mezi tento a další náš gól se vklínila střela kapitána hostí Křivy z dobrých pětadvaceti (metrů), ovšem našla jen náruč našeho brankáře F.Hladiše. A dále nebylo nač otálet a užít si slavnostního okamžiku v podobě naší druhé branky, což se stalo teprve podruhé v této sezóně. Událo se tak ve 35.minutě, když  po odkopu J.Roubala v nouzi (jestli vám bude tvrdit, že přihrával tak mu nevěřte ani slovo) přistál míč v opačném koutu hřiště u Z.Kostelníka, který po zranění řádil jak za mlada (vlastně líp) a těsně před vápnem mu brnknul o kecky hostující obránce a konal se přímý kop ze sedmnácti metrů od hostující svatyně, čili jako z dobré pozice. R.Straňák ho zakroutil velmi umně pod břevno - 2:0. Za minutu bylo po utkání a málem i po nás. Třetí gól v síti hostí jsme zažili v této sezóně naprosto poprvé a na tento okamžik byl málokdo z nás připraven. Mile nás proto všechny překvapil. Jak se to mohlo stát? P.Těthal poslal míč rychlonohému objevu T.Kelíškovi a ten už na nikoho nečekal a vletěl do vápna jak zajíc pod auto. Následující přihrávku pod sebe klovl do sítě R.Straňák a euforie jeho i ostatních mohla vypuknout naplno - 3:0. Krátce na to ztratil jinak hlučný trenér hostí Matoušek hlas a na jeho žácích  (v tomto herním úseku tak vypadali) bylo poznat, že školní rok teprve začal a některé věci ještě osvojené nemají. Nic na tom nemohla změnit neslaná nemastná střela Tomeška z patnácti metrů doprostřed. Ve 42.minutě s chutí hrající Z.Kostelník (jenom jestli té chvály není už moc) načechral balon šajtlí na V.Veleckého, jenž se hlavou zatím jen zastřeloval a poslal míč vedle. Tím byl poločas uzavřen, jelikož po dvouminutovém ošetřování P.Těthala se zbytek doodpočíval. Na naší spokojenosti a rozladěnosti hostí to však nic nezměnilo. Ve druhém poločase se našly okamžiky o nichž se většinou píše, že se utkání pouze dohrávalo, ale dnes byly i takové, o kterých vědět musíte. No o tom prvním možná ne, ale protože byl z dílny hostí a z ní už toho moc nevypadlo tak sem s ním. V 51.minutě se jednalo o standardku chlapců zpod Buchlovských hor, ale tu Belant poslal do středu branky a uznejte sami..  V 55.minutě jsme nasypali hostím do sítě další broky. Napřed poslal R.Straňák standardku před branku Buchlovic a míč na tyčku poslal J.Máčalík, načež z této situace vyplynul rohový kop. R.Straňák ho posadil na hlavu V.Veleckého a ten byl také dnes dobře rozpoložen - 4:0. Následky byly briskní a trenér Matoušek poslal na stopera Křivu a Otrusiníka do středu zálohy. Výsledky tohoto kulového blesku byly kulantně řečeno kulové. Už v 62.minutě pelášil středem hřiště P.Těthal a protože stále ne a ne na své pouti někoho potkat  tak proběhl až do vápna, kde už byl vystrašen obránci a vymodlil si alespoň rožek a střídání. V 65.minutě obelstil u lajny R.Straňák Křivu, ale centr z dobré pozice přetáhl a J.Máčalík většnou na hřiště štafle nenosí. O následujících minutách nejsou žádné kloudné informace k dispozici. Po celý desetiminutový úsek si naši obránci přihrávali mezi sebou sem a tam a nazpět, načež se u toho pěkně usínalo a o fotbalové kráse nemohla být řeč. Tu mohla nabídnout leda tak asistentka rozhodčího, ale my došli na fotbal. A na závěr se i ten vrátil. V 75.minutě nabídl kulatý nesmysl R.Straňák na kopačky T.Kelíška a ten míříc mezi golmana a tyč pohrdl luxusní pozicí, což musel po svém následném střídání dlouze vysvětlovat. Závěr už se nesl v exhibičním duchu, ale k exhibicím góly patří tak jsme ještě jeden nabídli a to v 79.minutě hry. Po přihrávce J.Máčalíka mezi beky vklouzl před Křivu R.Straňák a do naší hry přinesl znovu trochu kořeníčka. Po důrazném zákroku hostujícího obránce totiž skončil náš záložník na zemi, ale dlouho tam nepobyl, protože se rád ujal nařízené penalty neb toužil po slibovaném hetriku, věnovanému nejspíše mamce ke svátku. Toho umístěnou střelou k tyčce dosáhl a korunoval svůj skvělý výkon - 5:0. Po tomto aktu už jsme se zaměřili na udržení třetí nuly v sezóně, ale ta byla přece jenom v ohrožení a to výrazném. V 84.minutě rychle rozehrál na straně placu přímák Otrusiník na Belanta a po jeho přízemním centru doplachtila meruna až k Zámečníkovi a po několika tečích už jsme ho viděli v brance, ale u tyčky si k němu lehl a pomazlil se s ním F.Hladiš a poslední otázka byla vyřešena. Toužíte po krátkém shrnutí? Do třicáté minuty bylo utkání poměrně otevřené. Doí dvou šancí se dostali i hosté, ale po první brance Nivnice už nebylo co řešit a díky slepeným gólům utkání zcela ovládli naši. Za týden jedeme v neděli dopoledne do Zlechova. Přestože ten je poslední tak s pokorou.