Popelka - P.Hladiš, Roubal, Velecký, Holboj - Těthal (87. M.Hladiš) - Josefík (61. Borýsek), Bumbalík, Straňák, Kelíšek  (82. Vítek) - Máčalík (78. Škrabal)
Koryčany: Vrba - J.Věžník, Hanák, Prachař, Ryška - Liška (67. Vrtal), Tesař, Stolzer, Filipský (22. Bábíček) - Gejdoš, Káňa
žk: Velecký - Ryška
diváci: 280
střely na branku: 5:2
rohy: 4:2

další utkání: Hluk - Dolní Němčí 3:2 PK, Zlechov - Bojkovice 0:3, Újezdec - Fryšták 4:1, Buchlovice - Osvětimany 1:3, Šumice - Nedachlebice 1:4, Otrokovice B - Kunovice 1:3

Vůbec nevíme, kdo losuje krajské soutěže (třicet roků se začínalo 1.kolem a nikomu to nevadilo až loni zjistili, že začít druhým je lepší a kdoví jestli nebude úplně nejlepší začít za rok devátým a pokračovat třetím), ale bezpečně víme, že to vůbec neumí. My například už pět roků čekáme na atraktivní hodové derby, ačkoliv se jich letos nabízelo nespočet. Naposledy jsme k takovému vyběhli (a hned v něm s náma vyběhl soupeř) v roce 2014, když u nás vyhrál Hluk 4:2. O té doby vítáme s prominutím a omluvou k nim jednoho neatraktivního protivníka za druhým (Kvasice, Nedachlebice, 2x Koryčany...), se kterým přijedou dva lidi na fechtlu a k tomu s nimi ještě prohráváme. Pamatujete, kdy jsme slavili hodovou výhru? V roce 2015 s O.N.Vsí 1:0. Čili jako čtyři roky bídy a utrpení a jestli ta zkáza neskončí letos tak další hodové utkání už žádné nebude, protože se odloží na začátek listopadu. Vůbec nikdo se nemůže divit, že šel ráno do hrnce protivný kohout, jehož kokrhání nás do hodové neděle probudilo. Potíž je v tom, že se ani nestihl představit a my si toho opeřence spletli s tím naším, zatímco to byl nějaký drahý kousek z chovatelské výstavy. Jestli se to neututlá tak další potíž. Ale to už pleteme jabka s hruškama a koho zajímá pravěk. My jsme totiž v této sezóně dobří. Dost dobří.  Zatím jsme hráli výhradně s mančaftama z první čtyřky, které všechny svoje utkání s vyjímkou toho s náma vyhráli v pohodě.  A jestli chcete slyšet pravdu tak nás zatím s velkými obtížemi přehrály jenom Osvětimany a to ještě horko těžko a za všelijakých okolností. Ministerstvo obrany zatím pustilo do našeho týlu během tří válek jenom čtyři náboje a že jsme se přeli s ofenzívními esy soutěže (Zýbal, Vavruša a Gago dali dohromady během tří kol 17 gólů, ale nám ani jeden) o tom nepochybujte. Velkým hendikepem tedy zůstává "jenom" proměňování všech možných příležitostí a hned jak to půjde tož ámen se soupeři. Zbývalo vyřešit jestli se to stane už dnes. Je-li k tomu nějaký předpoklad jsme chtěli vyčmuchat už na trénincích v týdnu a tak jsme se tam vypravili. A světe div se! Střelecký um našich zcela zastínila jiná událost. V zimě skončivší P.Stojaspal byl mezi trénujícími a jeho combek je na spadnutí. Stejně jako nažehlení jeho jmenovky na dres! Tak dobré zprávy vyvážíme jako obvykle výčtem scházejících, ale protože máme soupisku napěchovanou tak nás pár scházejících z rytmu nevyvede. Tedy pro pořádek: F.Hladiš a Z.Kostelník (oba zranění). Hosté? Mimo mnoho inkasovaných branek a za vyloučení pykajícího K.Věžníka nezjištěny žádné závažné informace.
   Tak můžeme začít. A víte třeba čím? Že nám pár rádoby fanoušků může políbit šos! Ráno jsme se odjeli na utkání žáků do Brodu, se kterými máme sdružený start a nějaké naše hvězdy oblékají jejich dres. Sotva blikla na semaforu zelená tak jsme hráli s našima klukama proti Prakšicím a o následném utkání mužů právě čtete. Takže jsme se právě o půl deváté dozvěděli doma, že jsme blázni a co jsme měli vůbec na oběd. A do toho příjdou pitomé poznámky od notoriků (to jsme zvědaví, kdo se v tom najde), žehrající na zavřený bufet v sobotu při utkání dorostu (točené pivo bylo). Ten jsme už dnes kvůli jejich hobby otevřeli, neboť bez jejich potřeb by hody nepřežili. Pro lidi chápající situaci máme prosté vysvětlení. Od pátečního rána jsme se úspěšně ve dne i v noci na diskotéce snažili vydělat korunu na činnost oddílu a v sobotu už nás to přemohlo a odpolední utkání se odehrálo bez naší přítomnosti. A to byla obrovská tragédie! Tím jsme si trošku vylili srdíčko a pro vás nezainteresované popíšeme věci spojené s dnešním fotbalem. A to jenom protože nás u toho drží několik lidí, kterým náš fotbal není lhostejný a přiloží ruku k dílu třeba i o půl páté ráno na burze, aniž by hloupě kecali. Howgh! Nástup na plac.  V 8.minutě jsme si vůbec poprvé uvědomili, že jsme na fotbale. Doposavad nás ze sportovního dění vytrhával zvuk kolotočářů, vůně řízků zpod oken přilehlých domů a cinkání krýglů našich štamgastů. Co se v oné osmé minutě stalo? Inu vůbec nic, krom toho, že hosté kopali rohový kop. Uznejte sami, že je to fotbalová akce a také to, že o nic jiného jsme zatím nezavadili a tak tímto vemte za vděk. A v 15.minutě už to přišlo! Co? První telefonát domů s dotazem co je k obědu, a že příjdeme dřív. Těžko  bylo v tu chvíli předvídat, že bude možné vydržet do konce. Nic moc se nedělo a až ve 21.minutě jsme z důvodu toho, že jsme placeni od řádku poznamenali střelu našeho P.Těthala ze třiadvaceti metrů, ale s prominutím letěla do ... Ve 23.minutě už se o žádný sentiment nejednalo, jelikož T.Kelíšek poslal do samostatného úniku J.Máčalíka, ale ten se na něj těšil jak školáci na zítřejší ráno. Malou omluvenku mu vystavíme tím, že na branku spěchal z boku, ale proboha to má být omluva? No nevíme. Víme jenom, že mířil vedle. V 25.minutě si vyzvedl propustku do vápna hostí z druhé strany R.Straňák a po několika atacích soupeře se ozvalo prosebné "spadni", ale náš záložník měl končetiny pevné a finální nahrávku slízl brankář Vrba. Jestli jste z Koryčan anebo jiní naši nepřátelé tak vás zatím nemáme čím potěšit. Akcí soupeře bylo míň, než málo a každá končila ve středovém kruhu. A tak si pobavení přítomných vzal ve 30.minutě na starost náš golman A.Popelka, který za nerozhodného stavu předvedl kličku soupeřovému útočníkovi a pomalu zadělal na výjezd rychlé záchranné služby pro slabší povahy. Ve 33.minutě už se naši konečně dočkali, ale že by se jednalo o nějakou skvělou fotbalovou parádu říct nemůžeme. U nejvzdálenějšího rohového praporku dostal po fajkách J.Máčalík, který odolal vábení Korytné a zatím předvádí, že má na jinou ligu, než v místě svého bydliště. Standardní situaci si dle pokynů ředitele naší jedenáctky vzal na starost R.Straňák a následoval dle J.Verna Zmatek nad zmatek. Centrovaný balon se otřel o všechny přítomné a po "malé" domů jednoho z obránců vyrazil brankář Vrba míč k nohám D.Bumbalíka, a ten ho poslal bombou pod břevno - 1:0. Ve 35.minutě, Kriste proč to píšeme (?), poslal cosi jako balon do našeho vápna Stozer, ale hlava Gejdoše ani zdaleka nepřipomínala jednoho z kanonýrů soutěže. Ve 42.minutě chytil A.Popelka centr Lišky před dotírajícím Gejdošem a nám nezbývalo, než se ho zeptat, kdy naposledy měl v Podolí za poločas třikrát míč v rukou. Prý nikdy, ale nikomu to nemáme říkat. Jestli teda neponáhláte nikam, tak shrneme ten končící poločas. Naši borci měli převahu, ale šancí mnoho nebylo. U nás by se sice dvě tři našly, ale u hostí ani to ne a poločasový stav byl odovídající dění. Druhý poločas začal všeobecným mumrajem, který nelze nijak ospravedlnit. Obě mužstva kazila co se dalo a v 50.minutě to po přihrávce Stozera zdokumentoval Tesař prudkou a vysokou střelou na střechu novostavby. Za dvě minuty si chtěl pocukrovat život R.Straňák, ale obránci mu náčiní odcizili od nohy a dalších osm minut bylo k ničemu. Až v té šedesáté jsme zastavili Bábíčka všelijak a přímý kop ze třiadvaceti metrů hodlal do naší branky umístit Gejdoš, ale úmysl se s realitou diametrálně rozcházel. V 62.minutě se tentýž fotbalista opakovaně o cosi pokusil a jenom po nápovědě jsme vlastně zjistili, co to vlastně mělo být. Že prý nahrávka Stozera na Tesaře a gólová hlavička Gejdoše, hohoho... 64.minuta? Rychlý únik T.Kelíška po pravé straně nadělal mnoho vrásek našim ofenzívním hvězdám. Ty si spletly fotbalové hřiště s tím dětským a na malém vápně se začali doučovat fotbalovou abecedu. Nejprve si začal rozmotávat nohy V.Borýsek a hned po něm se zastyděl balon netrefíc J.Máčalík. Moc pěkné. V 66.minutě se poprvé v životě ocitnul v ofsajdu náš stoper J.Roubal a jeho výmluvy, že v něm byl V.Velecký berte s rezervou. Stejně hrají stopery oba dva. V 67.minutě už jsme v duchu hodových tradic začali vyhlížet vyrovnání. K tomu by bylo potřeba vystřelit na naši branku a ač v to nevěříc stalo se. V 69.minutě tak učinil Bábíček, ovšem nevedlo to vůbec nikam, neb mířil doprostřed. V 73.minutě už byli hosté rozestřílení až do aleluja a dokonce se mezi tyče pichl i centr Vrtala, jenžto měl asi jiné úmysly. V 75.minutě, aniž bychom nějak chtěli někoho z našich zesměšnit, jsme nastínili naši nemohoucnost v koncovce v plné parádě. Křídelní výpad T.Kelíška a jeho přízemní prudký centr měl v úmyslu zaparkovat do sítě V.Borýsek, ale víte naši milí jak to dopadlo? To neuhádnete! V sítí skončil náš útočník a díky výšší moci zůstala alespoň síť nepoškozená. V 76.minutě jsme si vykřesali rohový kop a k našemu zděšení si do vápna už hodlali na hlavu naběhnout i skalní příznivci, kteří už čtyřicet let stojí poločas za poločasem za soupeřovou brankou. Pořadatelé je sice vyhnali, ale kdoví jestli by jejich úsilí nevedlo k něčemu pozitivnímu? Nivnická hodová úleva se nakonec dočkala naplnění i bez pomoci fanoušků. Náš stoper V.Velecký nám namlouval, že se o zoufalý odkop nejednalo, ale pro naše potřeby ho tak nazveme. Tento dlouhý balon z naší poloviny si na pravém křídle vyzvedl T.Kelíšek a podél brankáře Vrby ho poslal do branky a bylo vymalováno - 2:0. Poprvé jsme dali dvě branky v utkání a oslavy nebraly konce kraje. V 79.minutě už málokdo předpokládal, že nemohoucí hosté ještě něco vymyslí. A věru nevymysleli. Jejich pobyt v Nivnici nazveme zbytečným a uzavřeme ho přímým kopem Gejdoše v 83.minutě. Přímák se mezi tyčky nevlezl. Zbytek utkání se nesl v duchu počítání. První nula v Nivnici (A.Popelka), první výhra v Nivnici (trenér V.Uhlíř), první gól v Nivnici (T.Kelíšek), první start v mistráku mužů (J.Vítek)... A kasa bude plná. A pokud by vše mělo dopadnout ještě líp, než jak se dnes událo, tak v hledišti byl potencionální nový sponzor a také jeden nový fotbalisty z ciziny. A včíl si lamte hlavu třeba do rána.

TJ NIVNICE  2:0  FC KORYČANY