góly: 3 Indra (vlastní) 36. Kostelník - 48. Lekeš, 72. Kobzinek
F.Hladiš - Těthal, Roubal, Velecký, P.Hladiš - M.Hladiš - Kelíšek ( 86. Škrabal), Straňák, Bumbalík, Josefík - Kostelník (91. Ryšávka)
Újezdec:  Ji. Pochylý - Indra (74. Bachůrek), Liška, Červenka, Kobzinek - Konečný, Pilka, Valenta, Jan Pochylý (86. Šmíd) - Lekeš, Vacula (46. Škařupa)
rozhodčí: Zelený - Filgas, Kovářčík  delegát: Vrba
žk: Těthal, Bumbalík, Velecký - Indra, Červenka, Konečný, Valenta
diváci: 275
rohy: 5:4
střely na branku: 4:5
další utkání: Koryčany - Hluk 4:1, Osvětimany - Dolní Němčí 5:0, Šumice - Otrokovice B 4:0, Bojkovice - Kunovice 6:1, Buchlovice - Zlechov 0:1 PK, Nedachlebice - Fryšták 1:2

Dnes jinak začít nelze. Psal se podzim 2007, když v mužském dresu Nivnice poprvé vběhl na trávník okresní soutěže šestnáctiletý mladíček Vlastimil Velecký (přesně to bylo 11.srpna v Nezdenicích). Od té doby pár týdnů, měsíců i let uteklo a píše se podzim 2019. V mužském dresu Tělovýchovné jednoty Nivnice vbíhá na trávník osmadvacetiletý zkušený fotbalista a opora týmu Vlastimil Velecký, jenom to není v okresní soutěži, ale v 1.A třídě. Už po třísté v mistrovském utkání! Jenom pět fotbalistů to dokázalo před ním, ale žádný teprve v osmadvaceti letech. K tomu připočteme 88 gólů a dodáme, že víc dali jenom tři hráči a na třetího mu chybí jenom dva (na druhého deset) přesné zásahy. K této bilanci blahopřejeme a přejeme hodně zdraví a bude-li, tak příjde den, kdy budeme slavit úplně jiná čísla. A co dodat dál? Třeba to, že kupujeme noviny, lepíme výstřižky, tiskneme stránky z internetu.. jsme prostě třetí a to tu nikdy nebylo. Ale žádné zázraky za tím nejsou a naše knou-hau také není tajné. Kluci jsou šikovní a v dobrém počtu trénují. Dnes jsme chtěli, aby to poznal i Újezdec a protože jsme na tom dobře tak jsme necítili žádné ostří na krku. Tradičně jsme pár absencí zaznamenali a nově to byli i kluci stojící za červené karty. Jenom pro klid v duši - M.Holboj, P.Stojaspal, V.Borýsek a J.Máčalík jsou jména scházejích. O soupeři z Újezdce/Těšova už toho bylo napsáno dosti. Mladí tam v létě vyklidili skříňky, aby do nich hupsli bývalí svěřenci trenéra Šebesty (vzpomenete ještě, že hrával fotbal i u nás?), kteří pod  ním hrávali ve Strání. Těmito příchody (Pilka, Hráček, Valenta) se nechali unést i v regionálním týdeníku a z tohoto mančaftu udělali aspiranta na postup, což lze pochopit o to snadněji, když si uvědomíme, že se loni šlo výš i z páté příčky. Každopádně se zmíněné příchody na výkonech našeho soupeře v porovnání s loňskou sezónou projevily kladně a co bude dál nám nepřísluší hodnotit. My máme svých radostí až nad hlavu a derby může začít.
   Po sobotní slotě, kdy bylo tak hnusně, že ani Váňa ke koním nešel jsme měli před utkáním strach o stav našeho hřiště, které bude za deset dnů hostit reprezentační šestnáctky, ale  během neděle a utkání už bylo počasí jakžtakž a obavy se s postupujícími minutami rozplynuly. Přesto bylo pár uklouznutí na hubu k vidění, ale na vývoj utkání neměl ani jeden pád žádný vliv. A na první branku už vůbec ne. Hned ve 3.minutě ztratil míč uprostřed Pilka a D.Bumbalík ho inhed poslal do křídla na T.Kelíška, jenž prudkým přízemním centrem hledal R.Straňáka, ale tomu míč ukopl hostující Indra, ovšem ke smůle své výpravy do vlastní sítě - 1:0. Podobný scénář se nám zamlouval, ale závěrečné titulky byly daleko. V 9.minutě byl v našem vápně zblokován pokus mladého Lekeše, ke kterému se dostal haban po dlouhém autu, ale teprve následný roh smrděl až hrůza. Balon létal zmateně před naší konstrukcí a byli jsme moc rádi, že nakonec zvolil cestu směrem na Brod. V 11.minutě laskavě nabídl do vápna míč R.Straňák na D.Bumbalíka a po jeho centru podobnému tomu gólovému si hosté mohli dát i druhý vlastňák, ale včíl už byl Ji. Pochylý připraven. V 16.minutě tu máme pokus Pilky z dálky. Prudký, ale mimo mířící. Ve 20.minutě to dopadlo veskrze podobně. Od Valenty šel míč k Ja. Pochylému, leč  Konečný třepal sítí z boku. Ve 27.minutě zasáhli prostor naší branky hosté poprvé. Opět to byl Pilka a opět z dálky a teď už sebou musel F.Hladiš bouchnout o zem. Mladý střed naší zálohy o sobě dal vědět i ve 28.minutě, ale kombinaci D.Bumbalíka s R.Straňákem Z.Kostelník nezužitkoval z důvodu delší prodlevy před zmýšlenou střelou. Beci mu jednoduše nedali čuchnout a balon odvalili na roh. Ve 32.minutě rozbil pánu bohu okna náš T.Kelíšek po přihrávce R.Straňáka a za tři minuty po rohu vychytal V.Veleckého Jiří Pochylý. Tím byla sranda vyčerpána a v šestatřicáté minutě jsme dali druhou branku. Na začátku představení byl S.Josefík a další učinkující se jmenuje R.Straňák, který si vzal na starost kolmici do vápna na Z.Kostelníka. Následovala klička brankáři a ač byl náš útočník z úhlu a tísněn, tak si míč cestu do sítě rád našel - 2:0. V 45.minutě poslal balon nad břevno hostující Kobzinek a byli jsme v poločase. A znovu se potvrdilo, že nejhorší možný poločasový výsledek je vedení 2:0. Do fotbalu s tím přišel trenér Csaplár a ač si o něm můžeme myslet co chceme, tak daleko od pravdy jistě nebyl a jeho past zaklapla. Co se v hlavách Nivničanů dělo nevíme, ale víme, že s tímto stavem naložili prachbídně. A také vás ujistíme, že hosté pořádně přeskupili řady a byli daleko aktivnější a živější, než tomu bylo v první polovině, kdy připomínali zmoklé slepice. Teď se do tohoto kostýmu z peří navlékli naši a už ve 48.minutě vytahovali balon ze svého kurníku. Indra na pravé straně našel ve vápně volného Pilku a jeho polostřelu polocentr dorážel z malého vápna Lekeš - 2:1. V 55.minutě nalezl centrem Valenta hlavu Pilky a jenom jeho obtěžování mu znemožnilo zakončit přesněji. V 60.minutě putoval balon po ose Červenka - Lekeš a po Škařupově střele k tyči byl chválen F.Hladiš zachraňujíc naše hubené vedení. V 67.minutě jsme promrhali šanci k navýšení skóre, což se brzy ukázalo jako stěžejní pro konečný výsledek. R.Straňák prošel mezi obránci hostí až před vápno, ale na střelu ani lob nenašel vhodný okamžik a tak ho golman hostí dostal z dobré pozice a museli jsme vzít za vděk i centrem před branku, na který si povyskočil T.Kelíšek a udeřil míčem o břevno. Nedáš dostaneš je další zákonitost fotbalu a sežrat jsme ji museli za pět minut. Po dlouhém autu Pilky byl v našem vápně nevěřitelný nepořádek (čti bordel), když míč skákal jak rozumu zbavený sem a tam a po hříchu výhradně u nohou hostí. První střelu Červenky ještě F.Hladiš vyrazil, ale na důraznou a pohotovou dorážku Kobzinka byli všichni naši krátcí - 2:2. Nikomu to neříkejte, ale byl to reálný obraz hry a my měli hloupé nápady, že by mohlo být i hůř, jelikož jsme byli u míče vždy druzí. Zmatky našich však skončily a konečně jsme si uvědomili, že nejlepší obranou bude útok. Začalo se hrát nahoru dolů a k vidění byl opravdu velmi zajímavý fotbal a to z obou stran. Oba celky se snažily o vítězný gól a dosáhnout ho mohly oba. Naši třeba v 84.minutě po cetru R.Straňáka. Nejvýš se vyšplhal oslavenec V.Velecký a hlavou trefil levou tyčku hostující branky. Za minutu poslal křížný balon do vápna S.Josefík a V.Velecký ho pustil na T.Kelíška, ale tomu nestačil ani prostor ani čas, přestože se mu obojího dostávalo a tak šance zůstala jenom šancí a my mohli počítat další šediny. Trest mohl přijít na scénu v devadesáté minutě. Ze třinácti metrů střílel Pilka z dobrého místa k tyči a nebýt pohotového obránce P.Hladiše, jenž balonu zatarasil cestu do sítě tak jsme plakali až do rána. Posledních pár vteřin už na výsledku nestačilo nic změnit a oba celky byly asi se závěrečným hvizdem smířené a spokojené. Jasné však bylo, že vyhrát nebo prohrát na penalty je obrovský rozdíl a naši kluci se o tom měli přesvědčit už počtvrté. Dopadlo to dobře a po dvou penaltových porážkách jsme se naučili zvládat i tyto dovednostní soutěže a podruhé jsme v nich uspěli. Než se natáhneme k televizi tak ještě zopakujeme, že se dnes před pěknou návštěvou hrál výborný a dramatický fotbal a postarala se o to obě mužstva. Škoda, že se nerozdává víc bodů. Každý by si o jeden víc zasloužil. Nivničané z posledních osmnácti rozdávaných bodů získali šestnáct a udrželi třetí místo.