góly: 5. Těthal, 35. Borýsek, 39. Straňák (PK), 52. P. Hladiš, 56. Kelíšek
Vendel - Šmatelka, Štangl, Machala, Duchtík - M.Trubačík, Kotek, V. Trubačík (82. Červinka), Velcr - M. Nožička, P. Nožička (60. Daněk)
Nivnice: Popelka - Holboj, Velecký, Roubal, P. Hladiš - M. Hladiš - Kelíšek (71. Ryšávka), Straňák, Těthal (63. Josefík), Kostelník (59. Škrabal) - Borýsek
žk: Duchtík, Machala - Roubal, Borýsek, Velecký, Kelíšek, M.Hladiš
čk: 26. Duchtík - 43. Borýsek, 76. Holboj

diváci: 150
střely na branku:  0:11
rohy: 1:4
další utkání: Hluk - Osvětimany 0:1, Kunovice - Fryšták 1:3, Dolní Němčí - Bojkovice 4:2, Újezdec - Šumice 6:3, Buchlovice - Nedachlebice 3:2, Otrokovice B - Koryčany 3:1

Náboje do úvodní části článku v podobě vzájemných zápasů se Zlechovem jsme si vystříleli už v pátečním samostatném článku (k dohledání níž), což nás zpětně mrzí, protože teď není o čem psát, ale nic už s tím neuděláme. Ještě víc nás mrzí, že si po P.Stojaspalovi dokázal mimo sportoviště ublížit i další náš fotbalista a to J.Máčalík, který s náma odjel alespoň na výlet. My mu můžeme maximálně pofoukat bolístku, ale každopádně musíme jeho roli přeobsadit. Za  druhou citelnou absenci považujeme mimo republiku se nacházejícího D.Bumbalíka, ale už jsme několikrát napsali, že máme oproti jiným létům silnou lavičku a navíc návrat hlásil S.Josefík, takže žádné stezky nejsou na místě. Druhou věcí k nakousnutí je, že jsme byli stejně jako minulý týden favoritem utkání a to nebývá obvyklé, ale jestli budeme hrát nahoře tak tomu bude bývat častěji a utkání podobná tomu ve Zlechově musíme řešit s přehledem. Třeba takovým jakým jsme vyřešili náš vstup do soutěže, kdy jsme po čtyřech výhrách v řadě vystoupali už na pátou příčku. Kvůli tomu už prémie za vítězství pořádně provětraly nivnickou pokladničku, ale myšky na jejím dně ještě spatřeny nebyly. Přesto. Nebylo by od věci po delším čase prohrát, co vy na to? A tím ulevit našemu finačnímu úřadu. Tak nic, naši borci to vidí jinak a nutí vedení létat od čerta k ďáblu, o což se předseda vehementně snaží a s rukama v klíně jistě nesedí. Výsledek je k vidění na pravé straně, kde pár nových sponzorů nakreslilo svá loga a dalším chybí už jenom trošku odvahy. Takže sumasumárum s klidem jsme mohli vyjet za Hradiště, kde na nás měl spadeno dosud poslední Zlechov se dvěma body a strašidelným skórem 3:30. Pokud nepadne branka do nějaké páté minuty tak utkání začne za stavu nula nula a velmi dobře víme, že výhra nepříjde sama.  Příjde-li vůbec, přece jenom se hraje dopoledne.
   No vidíte, brzy ráno jsme si kvůli úvodníku přivstali a v něm jsme snad brzkou branku přivolali. Šofér autobusu ještě nestačil vypnout brblající motor a domácí diváci už lamentovali nad svými hráči. Naši si přivlastnili balon hned po úvodní rozehrávce a dali tak domácím najevo, že podcenění či šlendrián se konat nebude. Netrvrdíme, že jsme pět minut soupeři nepůjčili míč, ale na trošku delší časový úsek ho domácí ukořistili až když byl v jejich síti. Jak se to přihodilo? Popravdě to nebyla žádná světoborná příležitost, ale jak se říká bez ranky není branky. Po standardní situaci R.Straňáka z boku hřiště pálil buď mimo nebo vedle T.Kelíšek, ale od pozadí P.Těthala zaplaval balon do protipohybu brankáře Vendela a to domácí potřebovali ze všeho nejmíň - 0:1 5.minuta. Vzhledem k produktivitě domácích bylo po zápase, protože jejich tři góly vstřelené za sedm kol obratu nenasvědčovaly. V sedmé minutě odcentroval útok vehementně podporující P.Hladiš na hlavu Z.Kostelníka, ale ten změnil míči směr více jak bylo potřeba a přehlavičkoval. Možná kdyby míč úplně minul.. možná, možná. Ve 12.minutě se kopala další naše standardka a také po ní jsme se dopli k zakončení. P.Těthal však měl nastartováno spíše k přemetu než ke kvalitnímu ohrožení domácí branky. V 17.minutě měl na noze hned dvakrát druhou branku Nivničanů V.Borýsek, ale v obou selhal. Nejdříve střílel možná zbytečně z prvního doteku a podruhé měl zase zakončovat dříve, ale po šmodrchanici ho domácí obránce obral o jeho představy. I v dalším období byl viděn balon pobíhájíc z kopačky na kopačku, povětšinou teda naši, ale občas přistál i u nedělních polobotek domácích fanoušků, jejichž um však ke zlepšení úrovně utkání přičíst nelze. Nervozitu a rozháraný fotbal dále živilo několik žlutých karet za zákroky, které jindy bez problémů projdou. A tak se stalo, že ve 26.minutě dostal domácí Duchtík druhou žlutou a mohl k nedělnímu obědu přijít zavčasu. Domácí obránce ještě nedošel do kabin a následoval další tvrdý atak na R.Straňáka, po němž jsme zaznamenali v sedmadvacáté minutě poměr faulů 10:2 pro domácí a hlavně hru rozcupovanou na kusy. Něco fotbalového donesli mezi přítomné naši ve 29.minutě, když sérii přihrávek mezi R.Straňákem a V.Borýskem, zakončil ranou k tyči golmana Vendela P.Těthal, ale toho nepřelstíc mohl se drbat leda za uchem. Po půlhodině hry jsme se začali zabývat sbírkou karet, ale jsa výše řečeno, tak nějaké byly i za křivý pohled. Už v té době se z hlediště začalo ozývat, že bude nemožné dohrát v jedenácti, což se později ukázalo jako skvělé proroctví. Než jsme se však odebrali ke hře v desíti tak bylo potřeba navýšit skóre, protože jeden nikdy neví. V pětatřicáté minutě se tak stalo a to po parádní rychlé akci z levé strany hřiště. P.Hladiš si narazil míč s R.Straňákem, aby na malém vápně zmerčil nabíhajícího V.Borýska a ten z metru protrhl síť - 0:2. Bohužel to byl poslední kladný moment našeho útočníka, protože ten ač věděl, že rozhodčí číhá na příležitost vytáhnout červenou i pro nás, atakoval domácího stopera a po jeho srdcervoucím výkřiku jsme věděli, že právě uhodila poslední minuta V.Borýska na place. Nenechte se však zmást, tato karetní estráda nastala v minutě 43., ale o čtyři minuty dříve jsme z penalty upravili na tříbrankový rozdíl. R.Straňák spatřil do vápna se hrnoucího T.Kelíška a tomu hodili domácí pod nohy kosu a R.Straňák naši první dnešní penaltu proměnil - 0:3. Asi tušíte, že bude i druhá, co? Vydržte! Zatím můžeme prozradit, že druhý poločas začal hrou deset proti deseti, a že na naší polovině v prvním poločase scípl pes a zhola nic se tam nedělo. To v kabině už ano, protože bylo potřeba připomenout, že tři (čtvrtý už viděl i červenou) naši hráči půjdou do hry se žlutou kartou a to není dobré věno. Také tady se následně ukáže, že to bylo mlácení prázdné slámy a nedohrajeme ani v desíti. Druhý pokyn zněl "nechval dne před polednem" a ten už jsme si k srdci vzali. Přesto to byli Zlechovjané, kteří se osmělili jako první a dokonce nahlédli do našeho vápna. V průběhu druhé poloviny se tak ještě párkrát událo, ale málokdy to stálo za nějaký odstavec. Ve zmíněné 48.minutě se domácí dostali k prvnímu rohovému kopu, kterýžto vyboxoval A.Popelka mimo nebezpečné území a tím jsou domácí akce na dalších deset minut vyčerpány. A přišly naše. V 51.minutě jsme po úprku T.Kelíška už viděli balon v síti, ale koncovka Z.Kostelníka byla strašidelná a raději na ni zapomenout. Za minutu kombinovala jiná dvojice a tady jsme si pošmákli. Jednoduchá a přímočará spolupráce P.Hladiše s R.Straňákem končila koncovkou svátečního kanonýra P.Hladiše k tyči bezmocného Vendela - 0:4. Pak už to šlo ráz na ráz a Nivničané (ale i ostatní naši přespolní příznivci), kterým se dnes nechtělo do kostela a dojeli na fotbal se bavili. V 53.minutě protekl mezi obránci soupeře M.Hladiš, leč jeho nahrávku pod sebe R.Straňák přes golmana neprocpal. V 54.minutě máme uvedenou standardku domácích kopanou V.Trubačíkem a v chumlu těl se řešila  otázka u čích nohou se kopačák objeví. Naštěstí pro naše čisté konto to byly nohy naše. Za dvě minuty ohrozil auta na parkovišti domácí Velcr, ale ani tady není zaznamenaná žádná pojistná událost. Jedna nemilá pro domácí se sepisovala v šestapadesáté minutě. V.Velecký se chtěl podívat co umí s míčem M.Hladiš a ten zase co T.Kelíšek. Oba pak mohli v klidu zůstat u půlící čáry pozorujíc další děj. Náš mladý záložník proběhl s míčem u nohy až do vápna a ke vzdálenější tyčce se trefil náramně - 0:5. V 61.minutě mnoho nechybělo a P.Těthal mohl být doma pochválen. Nebude. Přestože prošel přes tři domácí hráče až před golmana tak jeho koncovka doprostřed branky předchozí krásnou akci znehodnotila. Ale trochu vážně. Opravdu to byl pěkný povedený podzimní slalom. Za pár vteřin se náš záložník představil publiku naposledy než byl vystřídán a včíl už ho domácí obránci raději do vápna nepustili ať to stojí, co to stojí (nestálo to ani za žlutou) a  z dvaceti metrů jsme kopali R.Straňákem přímák. Ten do branky neprošel, protože mu v cestě stála ruka domácího obránce a tady je ta zmíněná druhá penalta. R.Straňák si za stávajícího stavu dovolil vzpomenout na Panenku, ale Tonda hrával za repre. Vendel si alespoň užil chvilku slávy a možná i dvojitou, protože chytil i dorážku. Následovalo prý deset minut vyrovnané hry, což přičteme našemu polevení a vysokému vedení. Další vzruch do jinak už poklidně ubíhajícího fotbalu nastal v 76.minutě. Nivnický M.Holboj byl ostře faulován domácím Machalou (bez žk, což bylo vzhledem k nastolenému metru velmi podivné) a v ponechané výhodě se převlékl do role Zorro mstile a po strčení do domácího hráče musel do kapradí i on. Tím už nás bylo jenom devět a s výhledem na další utkání nebylo o co stát. Rozmlsaní Nivničané si tak zbytečně pokazili pohodové utkání a jedna červená byla zbytečnější jak druhá. V poslední desetiminutovce se řešilo nejenom konečné skóre, ale též počet hráčů, kteří utkání dohrají. Vše už zůstalo stejné, ač se našli fotbalisté snažíc se o obojí. Ale nás spíše zajímají závěrečné šance. V 80.minutě to vypadalo na první střelu domácích mezi tyče, ale po Kotkově pokusu nakonec balon nabral vrtuli mimo branku. Za pár minut bylo na naší pravé straně trochu živěji, když jsme tam hledali nějakého psa obranáře, ale s hrůzou jsme zjistili, že ten už je v kabině a nám na ní zbyl jenom jeden fotbalista, po kterém jsme chtěli ofenzívu i defenzívu. V 89.minutě jsme s obavama čelili přímáku domácích z pětadvaceti metrů, nicméně se ukázalo, že zbytečně. Rána domácího Velcra mířila do zítky a následovala protipalba našich, ale ani ona k ničemu nevedla. Po čardáši M.Škrabala kolem domácích hráčů měli možnost zakončit jak R.Straňák tak F.Ryšávka a přestože se o to oba pokusili, tak míč do sítě už nedostal ani jeden z nich a trýznění domácích bylo u konce. Tím spadla opona za rušným utkáním, ze kterého si vezeme hlad a pátou výhru v řadě, ale také dva vyloučené. Se vším si poradíme. S tím prvním už se tak dokonce stalo.