neděle 2.srpna 10,15 - přátelské utkání muži
TJ NIVNICE  6:1  SK ZLECHOV
poločas: 2:1
góly: 16., 71. Straňák, 30., 68. Bumbalík, 83. Kováčik, 88. Velecký - 15.vlastní (Josefík)
sestavy:
Nivnice:
Popelka - Josefík (46.Valenta), Roubal, Velecký, P.Hladiš - Hulín (46.Hrabalík) - Kelíšek (58.Karlík), Bumbalík, Straňák (78.Kelíšek), Kostelník - Kováčik
Zlechov: Vendel - Trubačík, Golian, Štangl, Balíček, - Hradil, Mikula, H.Vaněk, F.Kedra -  L.Kedra, Mazurek
střídali: Daněk, Malina, Machala
rozhodčí: Zpěvák

Minulý článek k utkání s Nevšovou byl hodně divoký a hrstí minel spíše připomínal reportáž psanou na oprátce. Neseděly nám minuty u vstřelených branek, nenapsali jsme, že naše mužstvo vedl místo omluveného L.Matouška J.Mahdalík, nepřesně zaznamenaní byli střelci hostí a také  u některých akcí se prý nabízela otázka jestli jsme vůbec na utkání byli. Nebyli. A ti, co byli nám vše nadiktovali do telefonu s mizerným signálem (jako výmluva dobré, ne?) a proto se stalo to, co se stalo. Dnes jsme si před utkáním posypali hlavu popelem a slíbili nápravu. Abysme dostáli svému slovu tak jsme přišli s patřičným předstihem a nahlédli do sestav. Zajímala nás především ta naše a z těch 12-13 hráčů, jenž nám po letním průvanu zbyli, nám ještě scházeli P.Těthal, R.Otrusiník (toho můžeme považovat za první posilu, protože na jaře neměl možnost zasáhnout do hry) a P.Stojaspal. Vyrovnali jsme se s tím takovým způsobem, že jsme měli čtyři hráče i na lavičce. Některá jména vás asi budou zajímat a tak sem s nimi. Do všech utkání zatím zasáhl náš podzimní majstrštyk T.Kelíšek a po jarním "učinkování " v Uh.Brodě na něj máme zálusk a naději i pro následující podzim. Ze stejného klubu u nás učinkuje D.Hrabalík a i on vypadá nadějně. Odchovanci vedlejšího ČSK jsou i další dvě ovečky a to P.Valenta a J.Hulín, kteří po dorostu strávili pár nedělí kdesi ve Slopném, což je snad pod jejich úroveň. Samostatnou kapitolou je A.Kováčik. Ten pochází a dojíždí ze Slovenska, ale také on je "překvapivě" hráčem UB. Ani jeden ze zmíněných kluků nemá přes jednadvacet roků a právě takovým směrem jsme se vydali. Nabízel se nám ještě jeden mladík ze sousedního království, ale po středečním tréninku onemocněl a v této době bylo rozumnější zůstat doma. Tolik prozatimní námluvy a jako dalším bodem bude vysvětlení proč nepřijel Nedašov a proč jsme hráli dopoledne. Mančaft z krajského přeboru se ve středu omluvil s tím, že má nedostatek fotbalistů a utkání ruší. Utkání se na jeho žádost mělo hrát dopoledne a u toho už jsme chtěli zůstat i my, aby nedošlo k ještě větším zmatkům. Soupeře jsme sehnali ve Zlechově, kterému odpadl pohárový zápas ve Vlčnově a i přes další vzájemné utkání, jenž spolu sehrajeme za týden, jsme to považovali za rozumnější, než cestovat do nabízejících se Velkých Karlovic. Na závěr úvodu upozorníme, že nejzajímavějším mužem hostí byl jejich trenér. Po ligové štaci ve Zlíně čaká na angažmá J.Kameník právě ve Zlechově.
   Z vlastního utkání jsme si také pár vět připravili, což při sedmi vstřelených brankách nemůže překvapit ani ty, co neradi čtou. S poznámkama jsme začali poměrně brzy, protože nám  díky dopolednímu začátku nesvítilo slunce do očí a tím jsme měli dobrý výhled do všech koutů hřiště a nemuseli jsme si nic vymýšlet. Ve třetí minutě jsme tak zahlédli dlouhý nákop stopera V.Veleckého na A.Kováčika, který střílel k tyčce zrovna z voleje a Vendel musel míč vyrážet. Dobíhající T.Kelíšek byl o chvilku pomalejší hostujího golmana a ten uspěl i napodruhé. T.Kelíšek byl namočený i v další akci a i pro tentokrát ho Vendel z úhlu vychytal. V 15.minutě už padl první gól a světe div se do naší sítě. Samozřejmě, že jsou obě naše, ale do té za naším brankářem. Kolmou přihrávku poslal do velkého čtverce H.Vaněk a S.Josefík ve snaze nepustit  ji za sebe do ní šáhl špičkou kopačky a ideálně změnil směr míče do protipohybu brankáře A.Popelky - 0:1. Hostující radost trvala rovných sedmtřicet sekund, než bylo vyrovnáno. A.Kováčik před vápnem přehodil hostující obránce a to samé udělal R.Straňák i s brankářem - 1:1. Silnější vítr foukal do našich plachet a po faulu na T.Kelíška mohl fouknout druhou branku ze standardky A.Kováčik, ale mířidla teprve seřizoval. Ve 20.minutě nebyl líný na krok R.Straňák a otálejícího obránce hostí oloupil o míč, který bleskurychle přeposlal na T.Kelíška, jako by něvěděl, že ten zatím na koncovce pracuje. Ve 30.minutě se cosi udělalo pro obrat ve skóre a to úspěšně. J.Hulín vybojoval míč před pokutovým územím a po nahrávce R.Straňáka se před penaltovým puntíkem dobře zorientoval kapitán D.Bumbalík a poslal míč přesně k tyčce - 2:1. Hosté toho moc vyprodukovat nedokázali a tak jim chtěl trochu helfnout J.Roubal a po jeho malé domů hlavou se musel A.Popelka natáhnout více jak měl původně v úmyslu. Ve 36.minutě se za obranou po přihrávce Z.Kostelníka ocitnul A.Kováčik, ale míč minul vzdálenější týčku o pověstný decimetr. Neurodilo se ani na druhé straně  a to z prostého důvodu. Malina se před naší brankou mazlil s míčem tak dlouho až ho naše defenzíva přestěhovala do bezpečnějších prostor a tam už hráč hostí usoudil, že střílet nebude vůbec. Ve 40.minutě se v rohu u bufetu prosmýkl dvěma (možná byli tři, ale až tak mu fandit nebudeme) obráncům Z.Kostelník a namířil si to až k malému vápnu, kde místo střely zvolil přesnou nahrávku na T.Kelíška, ale obránci Zlechova do jeho střely vložili svá těla a síť se netřepala. Na konci první půle se po standardní situaci nabízela příležitost ke změně stavu i pro hosty, ale Golianovu střelu naši obránci odvrátili na rohový kop a to bylo vše.
   Ve druhé polovině se naše herní převaha projevila i na skóre, přestože jsme si na góly chvíli museli počkat. Tak jednoduché to zase nebylo. Alespoň zpočátku ne. V 54.minutě mluví zápisek o první zaznamenáníhodné akci našich, ale standardka R.Straňáka skončila v rukavicích Vendela. Tomu samému hráči padl včas při tutovce pod nohy Vendel i v minutě osmapadesáté. Tuto fotbalovou parádu připravil A.Kováčik s D.Hrabalíkem. V 63.minutě svedl souboj na vápně s brankářem náš D.Bumbalík, ale do opuštěné branky míč nedostal a zahozených příležitostí začalo nebezpečně přibývat. Těžko nás však za to hosté mohli potrestat, když si k tomu prakticky nic nepřipravili. Snad jenom jeden či dva rohy H.Vaňka a také standardku stejného hráče, leč bez kloudného ohrožení naší branky. A tak se k tomu postavili naši čelem a začali své šance úročit. V 68.minutě ukradl na polovině hostím balon J.Karlík a následoval úspěšný samostatný únik D.Bumbalíka zakončený přesně k levé tyčce - 3:1. Za tři minuty si dvakrát vyměnili míč R.Straňák s A.Kováčikem a prvně jmenovaný si v podobných rolích ví rady - 4:1. V 74.minutě si na dětství zavzpomínali bratranci J.Karlík s P.Valentou a i tentokrát si spolu pěkně pohráli s míčem. Škoda, že ho J.Karlík nakonec kopl směrem kde bydlí a ne do sítě. V 76. minutě centroval od postranní čáry standardku Zlechovjan H.Vaněk a možná i k jeho překvapení skončila na břevně naší branky, byť z vrchu. V poslední desetiminutovce už hosté hledali kyslík a naši je za to potrestali ještě dvakrát a dali výsledku konečnou a spravedlivou podobu. V 83.minutě se první branky v našem dresu (ta z první poloviny mu uznána nebyla) dočkal A.Kováčik, když mu na ni přihrál P.Valenta. Střela levačkou k tyči se chytat nedala - 5:1. Tento pohyblivý fotbalista se dvě minuty před koncem nelenil vydat vybojovat míč až na pozici posledního a v koncovce se pro změnu nacházel stoper V.Velecký, který přetlačil brankáře i obránce a jediné, co se mu přes intezivní snahu nepodařilo, bylo to, že neroztrhnul brankouvou síť - 6:1. Pro hosty byl konec vysvobozením a otázkou pro všechny je, jestli se nám povede i odveta ve Zlechově a vybojujeme si postup v poháru. A než zazvoní zvonec tak musíme pochválit neuvěřitelně dobrý výkon malého chlapce na pomezní čáře (pravděpodobně syn hlavního sudího) !!

neděle 26.července 17,30 - přátelské utkání 1.mužstvo
TJ NIVNICE  1:4  TJ NEVŠOVÁ
poločas: 0:1
góly: 50. R.Straňák (PK) - 38., 60. Blanař, 77. , 84. (PK) Tomšů,
sestavy:

Nivnice: Popelka (46.Lysoněk) - Otrusiník (46.Valenta), Roubal (70.Otrusiník), Těthal, Karlík - Hulín, Straňák (60.Ryšávka), Kostelník (46. Velecký), Josefík, Stojaspal - Kelíšek
 Nevšová: Křížek -  Kovář, Urbánek, D.Blanař, M.Blanař, Květák, Toman, Solařík, Tomšů, Ďurďa (od 46.minuty hrál za hosty náš Z.Kostelník)
rozhodčí: Večeřa

Druhé přípravné utkání jsme sehráli se soupeřem z Nevšové, která kope fotbal o třídu výš a je to už náš tradiční protivník. Není to totiž vůbec dávno, co jsme spolu hráli naposledy. Bylo to v době, kdy byl život lepší a také výsledek příznivější (1.března na UT v Luhačovicích 4:2), ale nic naplat, odveta v Nivnici vyšla našemu sparingpartnerovi. Ještě 15 minut před výkopem se oba celky učily počítat do jedenácti v obávách, zda vůbec poskládají celou jedenáctku, ale jakžtakž se stalo a  mohlo se začít hrát.
     Do první šance do dostali hosté již ve 2.minutě, když ze standardky pálil M.Blanař, ale nepochodil. Ve 4. minutě se cosi rýsovalo na naší straně, ale zůstalo to nedokresleno. Po přihrávce S.Josefíka střílel T.Kelíšek, ovšem jeho balon hostující brankář Křížek do sítě nepustil. V 5.minutě to nadvakrát zkoušel S.Josefík, ale na soupeřova golmana také nevyzrál. Ve 12. minutě přihrával merunu Z.Kostelník T.Kelíškovi, ale jeho střelba skončila v náručí brankáře. Ve 13. minutě hosté zahrávali další standardní situaci, k níž se postavil Toman, ale s jeho střelou Popelka problém neměl. V 17. minutě se v individuální akci nacházel S.Josefík, ale při zakončení podklouzl. Ve 20.minutě se D.Blanař prezentoval dalekonosnou střelou, ale ta se mezi tři tyče nezmestila. Ve 32. minutě měl prozatím největší šanci utkání R.Straňák, avšak se stavem utkání nepohnul. Takže jako obvykle platilo nedáš dostaneš. Ve 38. minutě otevřel po standardce účet zápasu Blanař - 0:1. Ve 41. minutě jsme předvedli krásnou kombinaci po ose T.Kelíšek - Z.Kostelník - S.Josefík, leč posledně jmenovaný zakončoval hlavičkou vedle. Ve 45. minutě se snažili o souhru T.Kelíšek s S.Josefíkem, ale ani jejich spolupráce nevedla k úspěchu.
     Do druhého poločasu jsme vstoupili s několika změnami. Do branky putoval P.Lysoněk a do pole z pole (doslova) doběhnutý V.Velecký. Hostům jsme na druhý poločas  zapůjčili na hostování Z.Kostelníka, což byla povedená kuriozitka tohoto utkání. Fotbal začal zhurta a už ve 46. minutě byl po přihrávce S.Josefíka v dobré příležitosti V.Velecký, ale jsa nerozehřán mířil vedle. V 50. minutě se opakovala situace z minulého zápasu, kdy byl aktivně hrající T.Kelíšek faulován v soupeřově vápně. K penaltě se postavil R.Straňák, jenž se opět nemýlil a srovnal na - 1:1. V 52. minutě se předvedl P.Lysoněk, když vyrazil pokus D.Blanaře. V 60. minutě už byl ale na koncovku Blanaře krátký - 1:2. V 68. minutě se po nahrávce T.Kelíška neprosadil S.Josefík, když mu zatrhl skórovat brankař Křížek. Hosté byli v tomto úseku pohyblivější a zdálo, že nám ubývaly síly rychleji. V 77. minutě to potvrdil po krásné křídelní akci Tomšů - 1:3. V 80. minutě měl snížení na kopačkách F.Ryšávka, ale jeho střelu gólman vyrazil. V 81. minutě mohl dát možná gól S.Josefík, kdyby nevolil  nahrávku na obsazeného T.Kelíška, ale střílel sám. V 83. minutě se dalekonosnou střelou prezentoval hostující Květák a jeho pokus jen těsně minul naši bránu. V 84. minutě zahrál R.Otrusník rukou ve vápně a penaltu si vyzkoušeli i Nevšovjané. Příležitost k navýšení skóre si nenechal ujít Tomšů - 1:4. V 86. minutě ještě střílel S.Josefík a poté i T.Kelíšek, ale ani jeden nám radost nepřinesl a naopak se potvrdilo, že jsme se dnes v koncovce soupeři nevyrovnali. Škoda, že i my nemáme svého Tomšů, kdoví jak by to s náma vypadalo. (Ne)vadí. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

přátelské utkání - neděle 19.července 17,00
HROZNOVÁ LHOTA  3:2  TJ NIVNICE
góly: 62. K.Schwarzbier, 80. J.Pravda, 92. R.Polách - 15.(PK) a 70. R.Straňák
sestava Nivnice: Popelka - P.Hladiš, Roubal (65.Těthal), Velecký, Karlík - Těthal (46.Hulín), Otrusník (46.M.Hladiš), Bumbalík, Straňák (71.Otrusník), Kelíšek - Ryšávka (35.Hrabalík)

Domácí, hrající stejnou soutěž jako my (v Jihomoravském kraji),  vlétli do utkání lépe než naši a už  v 5. minutě se dostal do první šance Jung. Na druhou příležitost Lhoty se také dlouho nečekalo a v 8.minutě ji hasil  až na brankové čáře V.Velecký. V 11. minutě jsme poprvé vystřelili na soupeřovu bránu i my, ale pokus J.Karlíka byl vysoký. Přestože byli domácí aktivnější tak  15. minutě se měnilo skóre k naší potěše. Po faulu na rychlého T.Kelíška odpískal rozhodčí pokutový kop, ke kterému se postavil tradičně R.Straňák a s přehledem ho proměnil - 0:1. V 18. minutě se domácí řítili do několikáté šance, ale T.Popelka jejich pokus vyrazil. Ve 26. minutě měl gól na kopačkách T.Kelíšek, ale střelky nechal doma a z malého vápna přestřelil. Ve 29. minutě zkoušel pozornost našeho gólmana Pravda, ale ani jeho pokus nebyl přesný a šel rovněž nad. Ve 30. minutě vyslali domácí na naši bránu jedovatou střelu, kterou Popelka reflexivně vyrazil na roh. Za osm minut se opět v šanci ocitl rychlonohý T.Kelíšek, ale domácí gólman mu míč sebral. Ve 42. minutě mířil hlavou vedle Falešník a poslední střelou prvního poločasu se prezentoval ve 45. minutě Podrazil. Za kratší konec tahající naši ho vyhráli 1:0.
     Ve druhé půli se naše hra zlepšila a míč jsme častěji  drželi na kopačkách my. Ve 48. minutě jsme předvedli pěknou kombinaci po ose J.Hulín - R.Straňák - T.Kelíšek, ale posledně jmenovaný se brankově neprosadil. V 59. minutě poslal do brankové příležitosti R.Straňák T.Kelíška, ale brankář domácích jeho pokus vyrazil. V 62. minutě se domácí osmělili a hned svoji první šanci ve druhém poločase proměnili ve vyrovnávací gól.  Autorem branky byl Schwarzbier - 1:1. V 69. minutě měli po faulu Těthala domácí výhodu nebezpečné standardní situace, ale tuto hrozbu jsme zažehnali. V 70. minutě jsme opět strhli vedení na naši stranu, když se prosadil Straňák - 1:2. Hrálo se nahoru dolů a šance byly na obou stranách, ale úspěšní byli jenom domácí. V 80. minutě srovnal Pravda - 2:2 a v nastaveném čase se domácí poprvé ujali vedení po střele Polácha upravili na konečných 3:2.

neděle 7.června 16,30 - přátelské utkání
 SLAVKOV  0:2   NIVNICE
poločas: 0:0
góly: 49.Kostelník, 73.Máčalík
sestavy:
Nivnice: Popelka (46.Lysoněk) - Otrusiník, Těthal, Roubal, Holboj (46.Straňák, 60.Holboj) - Stojaspal - Kostelník (75.Sláma), Bumbalík, Straňák (30.Máčalík), Josefík - Velecký
Slavkov:  Pochylý - Halík, Habarta, Zimčík, Michalec - Machala, Maštalíř, Stojaspal, Chovanec - Zámečník, Husták
rozhodčí: Korolovych
   Po týdenních peripetiích ohledně našeho víkendového soupeře se situace ustálila až v pátek a odřeknuvší Havřice (málo hráčů) nahradil Slavkov (1.B třída), který oplýval početnější hráčskou družinou. Se Sokolem jsme se v soutěžích nepotkali od jara 2013 a  kvůli nešťastným událostem z léta 2012 ani v přátelácích a až po této dlouhé době byla zakopána válečná sekera.  V dresu našeho soupeře hráli na podzim i dva hráči, kteří působili také u nás, ale oba rozdílnou dobu. M.Machala nicotného půl roku (jaro 2017 - 10 utkání), zatímco J.Michalec toho stihl podstatně víc (191 utkání), než od nás v létě 2018 odešel. Třetím do party mohl být Nivničan M.Husták, ale ten u nás v mužích nikdy nekopal. Jestli bylo něco vypsáno do kabiny za výhru nad Nivnicí tak by se na tom podíleli všichni tři, protože jsme je komplet našli v základní sestavě. Nivničané mají zatím volnější režim a jsou i takoví, kteří si fotbalové prázdniny protáhli a zatím ani neví, kde mají kopačky. Ostatním tak akorát tři měsíce nečinnosti stačily a vydali se k prvnímu přáteláku, od kterého nešlo očekávat zázraky. K dispozici měl náš trenér V.Uhlíř fotbalistů dost a k dispozici byli i dorostenci.
   Slastný zvuk píšťalky zazněl skoro na den přesně po zmíněných třech měsících a my mohli pozorovat jak na tom po tak dlouhé době jsme. A kdo se obával slabší produkce tak se mu úvahy naplnily do puntíku. Nejvýstižněji to kdosi kdysi shrnul větou "utkání neslo všechny znaky úvodu přípravy" a líp to popsat nejde. Buďme však objektivní a dodejme, že mluvíme hlavně o prvním poločase, protože v tom druhém už jsme sem tam nějakou přihrávku nebo zakončení nabídli.  Na první střelu mezi tyče se počkalo do 16.minuty a byla plně v režii domácích. Jelikož však mířila doprostřed tak nemůžeme ani pochválit našeho brankáře A.Popelku, že ji chytil. Ve 20.minutě jsme kroužili s míčem kolem šestnáctky domácích až z toho byl po faulu na S.Josefíka přímý kop. Ten kopal z osmnácti metrů  R.Straňák a poslal na branku sice dobře mířený balon, ale bez razance a Pochylý byl u tyče zavčasu. Další minuty vůbec nepřipomínaly, že jeden z mančaftů hraje o třídu výš. Naši sice drželi balon častěji, ale nevedlo to k ničemu a po některých ztrátách na naší půlce hřiště z toho byly leda zmatky před a vně našeho vápna. Nebo také standardní situace domácích fotbalistů. Po té první před půlhodinou hry zakončoval Machala. ale i on byl rád, že míč po branku vůbec doskákal. Při dalších dvou využili Slavkovjané podpory větru a zkusili to napřímo. Jedna minula branku těsně a druhou s přehledem pokryl náš golman. Že jsme na hřišti i my jsme se dozvěděli až před přestávkou. Centr M.Holboje našel hlavou V.Velecký, ale ten přehlavičkoval. Na vysvědčení za první poločas máme dvě až tři nakrknutí do domácího vápna a jednu střelu mezi tyčku. To bylo velmi málo a je třeba říct, že druhou pětačtyřicetiminutovku už jsme hráli prim. Hráli jsme rychleji a přesněji a už ve 49.minutě jsme se dočkai odměny. Na levé straně zatáhl míč R.Otrusiník a vyraženou střelu R.Straňáka doklepával na zadní tyčce Z.Kostelník - 1:0. V 54.minutě našel dlouhým pasem D.Bumbalík za obranou rozběhnutého R.Straňáka a domácí Pochylý měl plné ruce práce, aby z toho byl jenom roh. V 58.minutě přehazoval brankáře S.Josefík, ale protože byl opravdu velmi blízko branky tak uspět nemohl. Ve druhém poločase nahlédli domácí před naši branku jenom jednou to zhruba kolem sedmdesáté minuty. Nic víc jak nepřehledný závar z toho nebyl a míč skončil v náručí brankáře P.Lysoňka. V 73.minutě běžel na výlet  V.Velecký, i když už hrál v obraně a dobře udělal. Nejprve přešel přes tři protihráče a potom poslal do křídla Z.Kostelníka, jehož centr uklidil do branky z voleje J.Máčalík - 2:0. Šancí bylo i na další góly, ale ani z úhlu střílející S.Josefík ani v lepším postavení se nacházející D.Bumbalík brankáře neprostřelili. Dvakrát si to na branku namířil i dobře hrající P.Stojaspal, ovšem ani jeho pokusy do místa určení nedoplachtily a stav už se nezměnil.  Naše počáteční trápení jsme zlepšeným druhým poločasem alespoň trochu napravili a utkání výsledkově zvládli. Odvetu se stejným soupeřem hrajeme v pátek v Nivnici.