TITULNÍ STRÁNKA

1932 / 2022 - 90 LET JE FOTBAL V NIVNICI DOMA
------------------------------------------------------------------
BILANCE ŽÁKŮ - 2021/22
Žáci hráli jednu ze tří skupin okresního přeboru a ve své skupině skončili na 2.místě tři body za vítěznými Bojkovicemi B. Mimo to naši vyhráli pohár OFS Ravira cup 2022.

NA BOBÍK CUPU USPĚLA JENOM PŘÍPRAVKA
Mladší přípravka a žáci se v sobou 25.června zúčastnili letního Bobík cupu v Hluku. V kategorii mladších přpravek startovalo celkem dvanáct týmů a naši obsadili pěkné páté místo. Žákům už se tolik nedařilo a v silné konkurenci obsadili až předposlední šesté místo, když zdolali jenom Lubnou.

TjN - Kojetín 2:1  góly: Š.Ryška, Kohn
naše sestava: F.Rokyta - Š.Ryška, Mikulčík, Kment, Kohn, Žufánek, Pitner, Máčala

(s kategorií žáků se loučící: J.Šlapal, R.Kolaja, M.Hladiš a J.Charvát)

TjN - Lubná 4:1  góly: 3x Kolaja, Zetka

naše sestava: Zálešák - Jo.Charvát, F.Šlapal, Řezníček, Hladiš, M.Ryška, Zetka, Kolaja, J.Šlapal, Ji.Charvát

ZDENĚK KOSTELNÍK SE ROZLOUČIL S NIVNICÍ
Druhým klubem, který provozuje "loupení" ve volném okně je Sokol Slavkov, do kterého od nás odchází Zdeněk Kostelník. Ten se tak vrací na místo činu, protože ve Slavkově už působil. Náš bývalý záložník nebyl v uplynulé sezóně herně vytížen podle svých představ a tak zvolil odchod do nižší soutěže. "Kosťa" do Nivnice přišel v létě 2015 a odehrál u nás 121 utkání a dal 14 gólů.

Tjn - Slavkov 5:2 góly:   2x Pitner, Š.Ryška, Mikulčík, F.Rokyta

sestava: Koktavý, Aubrecht, Jordán, Máčala, F.Rokyta, Rybnikář, Š.Ryška, Pitner, Mikulčík
náš nejlepší hráč: Štěpán Ryška

NAŠI OBSADILI 4.MÍSTO

výsledky starší přípravky

(hrála spolu se Slavkovem pod názvem FK Javořina)

R.STRAŇÁK ODCHÁZÍ DO OSVĚTIMAN !

Radim Straňák neodolal vábení postupujících Osvětiman a ve volném okně odchází do této vísky. Náš bývalý záložník odehrál v loňské sezóně v Nivnici 23 utkání a dal 17 branek. Celkově u nás odkopal 157 zápasů a dal 70 branek. Nám nezbývá než popřát šťastnou cestu a poohlédnout se po náhradě.

(legenda nivnického fotbalu - František "Bróva" Tomanec (413 mistr. utkání)  -  80 let a stále v brance)

(parta pamětníků při sobotních oslavách)

Miroslav Polášek (trenér Nivnice 81/82) a Petr Konrád (389 utkání a 98 branek)

ŽÁCI KONČILI VÍTĚZSTVÍM

nedělě 19.června 14,30 - mistrovské utkání žáci

TJ NIVNICE  5:2  TJ POPOVICE

poločas: 4:2
góly: 14., 31. Kolaja, 33. Navráil, 35. Hladiš, 58. Jo. Charvát - 16. Machala, 23. Klíma
sestavy:
Nivnice: Zálešák - Ji. Charvát, J. Šlapal, M. Ryška, Hladiš, Navrátil, Kolaja, Zetka
střídali: Vrága, Jo. Charvát, Úředníček, Řezníček, F. Šlapal
Popovice: Bukvald - Klíma, T. Malina, Kříž, Potomák, L.Malina, Machala, Paška
střídali: Čevelová, Krč, Ševčík, V. Malina, Ertelt
další utkání: Bojkovice B - Hradčovice 7:1, Suchá Loz - Prakšice 4:1, Rudice - Orel UB 2:6, Havřice - Záhorovice 0:2

STATISTIKA 14.KOLA 1.A TŘÍDY
bilance:
6 - 0 - 1   celkem: 97 - 26 - 59
góly: 34 (27:7) průměr 4,85   celkem: 742 (429:313) průměr 4,07
diváci: 1550 průměr 221, nejvíce lidí (600) bylo v Nivnici   celkem: 28.982 průměr 162
střelci kola: tři góly dali Bihári (Kunovice) a Čevelík (Osvětimany)
tabulka střelců: 19 - Martiš (Hluk), 18 - Bihári (Kunovice), 17 - R.Straňák (Nivnice), 16 - Čevelík (Osvětimany), Křiva (Buchlovice)
žluté karty: 15 (8:7) průměr 2,1   celkem: 699 (328:371) průměr 3,9
červené karty:   celkem: 41 (13:28)
penalty: 1 (1:0) proměnil ji Kaňa z Koryčan   celkem: 75 (47:28)
čistá konta: F.Zavadil (Těšnovice), Rotter (Koryčany) a Urbánek (Bojkovice)
čistá konta celkem: 7 - Urbánek (Bojkovice), 6 - F.Zavadil (Těšnovice), 5 - F.Hladiš (Nivnice), Pochylý (Újezdec) a Chvojka (Osvětimany)

Nivnice:
F. Hladiš - Soukeník (78. Vítek), Velecký, P.Hladiš, Otrusiník - Stojaspal - Josefík (31. Pavluš), Bumbalík, R. Straňák, Kolaja ( 78. V. Straňák) - Dubský (68. Kostelník)
Těšnovice: F. Zavadil - Pospíšil, Mrázek, Hrabal, Pluhař - Suchánek (46. Černý), Brázdil (18. Labuda, 74. Šilinger), Mršťák (83. Hříbek), Urubek, Malát (83. Svoboda) - Janoštík
rozhodčí: Zpěvák - Řihák, Jahoda
žk: R. Straňák, Dubský - Malát, Mrázek
diváci: 600
střely na branku: 4:3
rohy: 3:5
další utkání: Fryšták - Nedachlebice 5:1, Kunovice Újezdec 5:1, Bojkovice - Zlechov 1:0, Osvětimany - Buchlovice 5:2, Hluk - Šumice 6:2, Koryčany - Dolní Němčí 5:0
   Poslední utkání sezóny bylo hrané v rámci oslav devadesátin fotbalu v Nivnici a tak se v areálu pohybovalo více lidí jako obvykle. S radostí jsme přivítali mnoho bývalých fotbalistů našeho klubu, kteří v předzápase s Dolněmčany (5:5) předvedli, že mnohým balon nezavazá ani po letech. Vidět u nás byl i p. M.Polášek, jenž v Nivnici startoval trenérskou kariéru nebo také majitel prvoligového Slovácka p. Z.Zemek. Na trávníku však žádný z nich nic nadstandardního nespatřil a pokud by článek psali odborníci  tak by jistě uvedli, že utkání neslo všechny znaky konce ročníku. Lhát, že o nic nešlo nebudeme, jelikož ve hře bylo čtvrté místo, což by pro oba kluby bylo jedno z nejlepších umístění v jejich historii. Našich se k rozlúčce sešlo osmnáct a koho více  lákal pohyb v horku po hřišti a a koho sezení v bufetě po utkání už zjistit nelze. Oba mančafty hrály s rozvahou a se snahou neudělat chybu v defenzívě. Hostům se to dařilo celé utkání, zatímco naši jednu vyrobili a to rozhodlo.
   Hned v 1.minutě se stalo něco, co jsme si skoro chtěli napsat, ale nakonec jsme si rozmysleli čekajíc, že to dnes bude moc. Nebude a tak pojďme dál. Jakožto první přiložil nohu k dílu v 9.minutě R.Straňák, který vletěl do hostujícího vápna po vedlejší cestě z levé strany. ale Zavadil v hostující brance věděl s kým má tu čest a balon vyrazil kamsi za branku. Veskrze podobný případ se stal i na opačné straně. Do našeho velkého čtverce si to namířil Suchánek asi v desáté minutě a zcela určitě mu zkrátil řetaz P.Hladiš, čímž učinkování hostí před naší brankou skončilo. Ve dvanácté minutě viděli přítomní naposledy zdravého hostujícího Brázdila. Ten se v téže minutě vypravil před naši branku a co hůř pod nohy R.Otrusiníka, jenž ho kousl do hohy a hostující záložník mohl odkulhat rovnou do sprch. Učinil tak. V 19.minutě kuli pikle borci z Kroměřížska a my víme i kteří. Pospíšil přihrával nějakých pětadvacet metrů od naší svatyně Urubkovi a nebýt jeho střela tečována brankáři do protipohybu tak by po ní ani pes neštěkl, ale za zmíněných okolností měl náš golman F.Hladiš naspěch, aby míč zastihl v potřebných prostorách. Ve 26.minutě jsme asi ve vápně mluvili cizími jazyky, protože neatakovaný R.Otrusiník odvrátil míč na vápno, kde se o něj přihlásil Hrabal a bylo naším štěstím, že netrefil to, co chtěl. Ve 31.minutě se lautr nic nedělo, čehož využijeme a vystřídáme zraněného S.Josefíka a do hry pošleme L.Pavluše. Potom skoro až nudný a klidný fotbal přinesl jednu šancičku i našim a to po kopu od praporku. Centr R.Straňáka dopadl až na lebku K.Dubského, jenže od ní cestu do sítě nenašel. Diváci už jistě přemýšleli jakou si najít zábavu, když na trávniku jim nabízena nebyla, ale z rozjímání je vytrhla pětatřicátá minuta. Z počátku neslaný nemasný výlet Janoštíka z pravé strany se ukázal býti čím dál nebezpečnější až nakonec balon zazvonil o tyč naší branky. Z hrůzou zjišťujeme, že téměř vše zaznamenané se událo před naší brankou. Rovněž tak v 39.minutě. To demonstrovalo známky technické vyspělosti hostující trio ve složení Urubek, Janoštík, ale kapitán Pluhař jejich dílo zcela zkazil střelou zblízka nad. Ve 43.minutě se jak jinak opět hrálo v našem vápně. V hlavní roli byl opět R.Otrusiník, jenž se dostal do ostrého sporu dolních končetin s těmi soupeřovými (asi Maláta), ale všechny čtyři zůstaly celé a také rozhodčí neničil klid žádným hvizdem. Ten se ozval až za dvě minuty a oznámiv konec prvního představení poslal hráče do chladnějších prostor. Tam mohli naši popřemýšlet kam se poděla střelecká pohoda, která nás provázela celé jaro. Jestli jsme přece jenom neurazili nebo nena... ve Zlechově fotbalového boha...
   Do druhé půlky jsme nastoupili o malinko aktivněji jak soupeř, ale i střelecký prach R.Straňáka na letním žáru docela vyschl a samostatnou akci mu Zavadil ve 47.minutě vychytal. V 50.minutě dostal L.Pavluš od R.Straňáka balon za obranu hostí, ale vymýšleje co dál přiskočili k němu beci hostí a bylo dopřemýšleno. V 52.minutě křápl do balonu Pluhař oblečen v bílém dresu hostí ovšem co chtěl s touto žblabuňkou doprostřed slabou jak čaj dokázat nevíme. V 56.minutě jsme měli asi naši největší šanci utkání a tak bude záhodno si ji připomenout. Takže uprostřed plochy podebral balon D.Bumbalík a poslal ho do křídla na R.Straňáka, jehož střílený centr našel na malém vápně K.Dubského, ale jeho koncovka už cíl nenalezla. A že byl tísněn nikoho nezajímá, protože ta tíseň nebyla až tak vážná.V 62.minutě kopali hosté jeden rohů a jelikož se na malém vápně nacházelo šest hráčů hostí a jeden překrýval druhého tak opravdu nikdo z celé naší redakce neví kdo z nich to břevno trefil. V 64.minutě na levé straně probudil O.Kolaju nahrávkou D.Bumbalík, ale bylo to zbytečné, jelikož golman Zavadil o problémy ani nazavadil. V 67.minutě už bylo nad slunce jasnější, že padne-li gól tak bude jediný. To po centru Mršťáka hlavičkoval Urubek, jenže kde nic tu nic. A jak jsme tušili tak se i stalo a jediná chyba defenzivních řad přišla v 71.minutě. Mnozí ani situaci nevěnovali pozornost, protože jsme někde po straně velkého vápna zahrávali standardku od naší branky, ale co se nestalo. V.Soukeník zahrál míč domů, kde se zrovna zapomněl Janoštík a jeho přihrávku vně našeho velkého čtverce našel Mršťák, pro něhož bylo trefení branky z nějakých šesti sedmi metrů oříškem pro veverky - 0:1. Tím jsme začali svádět boj samých se sebou a s časem. V tomto duchu se kopalo do balonu asi dalších deset minut a najít nějakou gólovku je nad síly i diváka s velkou představivostí. Teprve v 85.minutě jsme vstávali ze židle, když R.Straňák procházel vápnem jak se mu líbilo, leč všeho dočasu. Brankář Zavadil mu zmenšil již tak nevhodný střelecký úhel a když z toho nebyl ani roh mohli jsme na vyrovnání  zapomenout. Technicky vyspělý tým hostí jsme měli snahu přelstít naposledy v 87.minutě, ale  cíle nedošla ani kolmice V.Straňáka na vysunuvšího se V.Veleckého, kterému ukradl balon před vápnem golman Zavadil. Dalšími nákopy do a před vápno před devadesátou a po devadesáté minutě už se zabývat nebudeme, bylo by to pouze okrádání se o čas. O utkání lze napsat, že bylo o jednom gólu a ten dali ho hosté po naší hrubce. Hanit naše za poslední dva špatné zápasy nebudeme. Na tom, že byla sezóna 2021/22 úspěšná nic změnit nemohly.

TjN/ČSK:
Kolaja - Cahel, Zálešák, Procházka, Křeháček - Krajčovič, Maleňák, V.Straňák, Kozelek - Kovařík, Soukeník
střídali: Škrabálek, Šlapal, Hladiš, Smrtka, Vaculík
D.Němčí: Mudrák - Marčík, Němeček, Vlk, Balajka, Hibler, Pešl, Hrbáč, M.Bobčík, Brencus, Kotačka
střídali: Kratochvíl, Fibichr, Machalík, Stojaspal, Tinka, P.Bobčík
rozhodčí: Moravanský
žk: 0 - Němeček, Vlk
diváci: 50

další utkání: Hluk -Újezdec 3:1, Prakšice - Boršice 5:0, Jarošov - Staré Město B 1:5, Zlechov - Malenovice, Tlumačov - Morkovice