1.FC SLOVÁCKO - ŠKF SEREĎ
pátek 22.června 17,00

V PÁTEK A ÚTERÝ SE U NÁS HRAJÍ  ATRAKTIVNÍ PŘÁTELÁKY

JAN MICHALEC ODCHÁZÍ DO SLAVKOVA

Volného okna využil k odchodu z našeho klubu J.Michalec, který bude od nové sezóny oblékat dres Slavkova v okresním přeboru. Honza u nás odehrál v mužské kategorii 191 utkání a vstřelil jednu branku. Na jaře se hned v úvodním utkání zranil a stihl odehrát devět utkání (435 minut), ale jenom ve dvou odkopal plný počet minut. Tak hodně štěstí a těch devět utkání do dvoustovky bude potřeba v budoucnu odehrát!

události 26.kola 1.A třídy
- až poslední stodvaaosmdesáté utkání celé soutěže rozhodlo o sestupujících, výhodu nedělního výkopu využili naši a poslali dolů Jaroslavice a Fryšták
- po podzimní části sezóny měly Jaroslavice 18 bodů a Žalkovice 17, na konci soutěže mají Žalkovice 52 a Jaroslavice 21 bodů!

- dva nejlepší střelci jara? 18 - O.Zýbal (Osvětimany) a 16 - Z.Horák (Žalkovice)
- tři fotbalisté dohráli soutěž bez toho, aniž by chyběli alespoň minutu na trávníku: Z.Kostelník (Nivnice), L.Belant (Buchlovice) a M.Mikel (Fryšták), až v posledním utkání absentoval P.Lendler z V.Otrokovice
- v utkání Nivnice - Otrokovice B bylo proměněno 16 penalt v řadě (jedna v normální hrací době)
- věkový průměr hráčů Otrkovic byl rovných 22 let, kdyby nenastoupil kapitán J.Dobeš tak se hosté dokonce dostali pod 21 let
- pouhých 40 diváků vidělo derniéru Jaroslavic v soutěži
- na lavičce Napajedel skončil R.Leitner

ŽÁCI TJ NIVNICE / ČSK UB - VÍTĚZ OK. PŘEBORU 17/18

horní řada zleva: D.Valenta, V.Čubík, J.Nevařil, T.Novotný, T.Sláma, M.Korabík, R.Zálešák, M.Šebesta, trenér P.Mudrák
uprostřed zleva: A.Michalec (6), T.Maleňák (11), M.Krajčovič (13), Š.Bartek, T.Novák (12), T.Marek (3)
dole zleva: V.Straňák, J.Hladiš, R.Kolaja, R.Soukeník, M.Škrabálek

----------------------------------------------------------------------------------------

statistika 26.kola 1.A třídy:

bilance: 3 - 1 - 1 - 2   celkem: 90 - 15 - 18 - 59
branky: 29 (17:12) průměr 4,1   celkem: 681 (390:291) průměr 3,74
diváci: 695 průměr 99   celkem: 20651 průměr 113
střelci kola: dva góly vstřelil Z.Horák ze Žalkovic a Salay z Osvětiman - oba ale překonal tříbrankový Šuranský z Nedachlebic

střelci celkem: 32 - Zýbal (Osvětimany), 28 - Z.Horák, 27- Konečník (Skaštice), 19 - Salay
penalty: 1 (1:0) jedinou penaltu proměnil Těthal z Nivnice
celkem: 47 (28:19)
žk: 24 (9:15) průměr 3,4   celkem: 680 (295:385) průměr 3,7
čk:celkem: 25 (13:12)
brankáři s čistým kontem: Chvojka (Osvětimany)
čistá konta celkem: 10 - Chvojka, 9 - Stýblo (Skaštice), 8 - Vrba (Koryčany), 6 - Balážik (Napajedla)

MUŽI BEROU POTŘEBNÝ BOD

neděle 17.června 17,00 - mistrovské utkání muži

TJ NIVNICE - FC VIKTORIA OTROKOVICE B 1:2  PK (1:1) p. 7:8

branky: 23. Těthal (PK) - 45.Křivánek
sestavy:
Nivnice:
Lysoněk - Kašpárek, Kostelník, Stojaspal, Josefík - Holboj (89.F.Hladiš), V.Velecký, Těthal, Máčalík - Sagula (46.Michalec), J.Velecký
Otrokovice B: Varous - Zach, Malota, Škubník, Gojš - J.Červenka (69.Marčík), Paták, Dobeš, Bína - P.Červenka, Křivánek
rozhodčí: Mikulášek - Kotačka, Schnürmacher   del. Daněk
žk: Josefík, Máčalík - Škubník, Bína, Dobeš, Zach, Paták, J.Červenka
diváci: 220
střely na branku: 4:6
rohy: 4:7
penalty: F.Hladiš
O, Těthal O, J.Velecký O, Máčalík O, Kostelník O, V.Velecký O, Kašpárek O, Stojaspal X - Křivánek O, Gojš O, Paták O, Škubník O, Bína O, Zach O, Malota O, Marčík O
další utkání: Napajedla - Skaštice 2:1, Buchlovice - Nedachlebice 4:5, Žalkovice - Fryšták 3:1, Bojkovice - Ořechov 2:1 PK, Osvětimany - Koryčany 4:0, Jaroslavice - Dolní Němčí 2:3
Milý deníčku! Tak si představ, že jsme se dnes probudili do dne, ve kterém jsme i přes zpackané jaro měli záchranu soutěže ve svých rukou (nohou). Po dvaadvacátém kole jsme ztráceli na dvanácté místo Jaroslavic pět bodů a už se nenašlo mnoho optimistů. Jenomže naše výhra s Buchlovicemi a hlavně ve Fryštáku ještě konec tabulky pořádně zamotala. Naši soupeři toho moc ve zmíněném období neuhráli a hlavně včerejší výsledek Jaroslavice - Dolní Němčí nás moc potěšil. Dobře víš, že musíme poděkovat Doněmčanům za to, že vyhráli. Ano, taková je doba. I to, že někdo hraje naplno není samozřejmé. Třeba takové Žalkovice to dělají furt. A musíme ti říct, že jsme měli v pátek ukončení sezóny. Tak divné jsme snad nikdy neměli. Některé věci proběhli tak jak vždy, ale potuchu jakou budeme kopat příští sezónu třídu neměl nikdo. Překvapením bylo, že se snad devadesát procent hráčů vyslovilo, že chce zůstat v A třídě! V pátek byla ovšem situace zauzlená v náš neprospěch a jak jsme ti napsali tak teprve včera nám adrealin vyletěl před sedmou večerní nahoru. Také asi víš, že se to hezky řekne, že stačí bod, ale ten poslední krok už zradil mnoho mančaftů. A do toho ta nervozita! A dokážeme vůbec vstoupit do stejné řeky jako loni, kdy jsme vyhráli z posledních čtyř utkání hned tři? Byli jsme na to moc zvědaví a také na to kolik příjde lidí (bylo daleko víc, než sto uvedených v zápise). Právě se totiž ve stínu krajských soutěží hraje jakési mistrovství světa. Ale o tom také víš. Asi jsme ti nepověděli, že u nás v Nivnici budou hrát ligisté dva přáteláky. Už v pátek Slovácko se Seredí a další úterý Opava s Nitrou. Má to být poděkování našim divákům za nepříliš povedené jaro. Tak příjď! Má to dva háčky. Ten druhý se hraje už ve tři, protože jsme v tom museli vyjít zainteresovaným vstříct. A druhý háček? Ten náš nový a pěkný areál Tomáše Trtka (bývalý Sportovní areál) začíná připomínat zahradnictví a s blížícím se koncem sezóny se obáváme jestli na velkém vápně nevysadí kedlubny a pažitku. Snad do dvaadvacátého června tyto pochutiny vegetariánů z půdy nevylezou! Jo a nejspíše chceš vědět něco o sestavě nebo kádru. Že? Tak tady zůstalo vše stejné jako ve Fryštáku. Tam si vybraná jedenáctka sáhla nejdříve na dno a potom na vrchol blaha a ti samí kluci to chtěli dotáhnout do zdárného konce. Za chvíli už to vše začne a večer ti prozradím jak to dopadlo. Možná i později než večer. Zatím ahoj.
   V úvodu existenčního utkání jsme si vypracovali plus mínus tři standardní situace a všechny dopadly odlišně. Jednu nám sebral do náručí brankář, druhou zblajzli stopeři a třetí šla vedle. Teď nám řekněte jak jsme s tím to počínáním mohli uspět. Víme, že nijak. Děkujeme. A potom pobrali míč i iniciativu hosté, kteří utkání nepřijeli odchodit. V 8.minutě si měnili míč i pozice Gojš se Zachem až poslušně předali míč nejvyšší šarži v dresu hostí kapitánovi Dobešovi, ale ten vystřelil mimořádně vysoko. Za dvě miniuty chtěl pochodit ten samý fotbalista lépe, leč nestalo se a včíl už ani nevíme jestli trefil alespoň ochrannou síť. V 15.minutě rozkmital kopačky Křivánek, ukázal S.Josefíkovi svoje číslo dresu a potom už jsme se modlili, aby nezvládl zakončení. S výraznou pomocí P.Lysoňka se tak stalo. Až ve 20.minutě jsme zaznamenali jaké také nebezpečí před brankou hostí. Střela z dvaceti metrů se však M.Holbojovi vymkla z nohou a spokojení jsme byli i za rohový kop. Ve 22.minutě přikopl míč M.Holboj do přijatelnější zeměpisné polohy na D.Sagulu a zbytek už jsme ani nestíhali zapisovat. D.Sagula, vědom si dobrého postavení, vystřelil míč na hostující branku, kam ovšem míč jsa zblokován, nedoputoval. Nevadilo nám to, jelikož se náš hráč rozhodl míč si doběhnout i podruhé, ale zezadu byl sražen a následovala penalta pro naše chasníky. Jako obvykle se míče ujal P.Těthal a jako obvykle proměnil - 1:0. Za pár minut se hosté protlačili až do našeho vápna a dokonce také docílili branky, ale pomezní sudí jejich nadšení utnul už v zárodku, neboť i z našeho pohledu situace zaváněla ofsajdem. Ve 34.minutě zapálil svůj dynamit v noze hostující Paták a po jeho pumelici z třiceti metrů jsme jenom sledovali místo dopadu. Bylo to mezi přihlížející lidi a co pyrotechnika zradilo neumíme vysvětlit. Ve 36.minutě si vybrali cestu spletitou M.Holboj a J.Máčalík a po jejich krkolomné akci poslal míč ze šestnácky na branku soupeře P.Těthal, ale také nebyl v optimálním rozpoložení a přestřelil. Za příznivého stavu směřoval čas k poločasové přestávce, ale z našeho poklidu jsme byli vyrušení strašným způsobem. Jak jinak nazvat záležitost, která skončila míčem v naší síti? Středem hřiště pronikl do našeho pozemského ráje Dobeš a po přihrávce do kanceláře ke Křivánkovi, který se s míčem chvíli polaskal, nám tento způsobil psychickou újmu svým srovnáním podél brankáře P.Lysoňka na - 1:1. Vše bylo o to horší, že ubíhaly poslední vteřiny první poloviny a dostat gól do šatny.. no, není o co stát. Po této facce jsme mohli k probrání do kabin a tak se také stalo. O přestávce si asi mnozí naši zašmodrchali šňůrky kopaček k sobě, protože jinak si vysvětlit dění na hřišti nelze. Hrálo se dlouhé minuty na naší polovině a protože potřebujeme příhody před brankou hostí k popsaní, byli jsme zklámani, že nic podobné nebylo ke spatření. Nezbylo, než se otočit doprava a popisovat děj na na naší půlce.  Ve 49.minutě trefil po rohu plochou dráhou letu Malota nad branku. V 52.minutě propašoval balon pod břevno znovu Paták a jenom zákrok pozorného P.Lysoňka odvrátil sportovní katastrofu. Každou sudou minutu jsme otírali potící se čelo i ruce a stejné to bylo i v 54.minutě. Po levé straně utekl Gojš a jeho servírovaný míč pod sebe podkopl Křivánek a k naší potěše přelétl zařízení. Po hodině hry to zkusil tvůrce hry hostí Dobeš z osmnácti metrů a zase netrefil. V 62.minutě, což je další sudé číslo, nechtěl zůstat za spoluhráči Škubník a také netrefil branku. V 64. minutě přehodil našeho brankáře i branku Dobeš a otázka zněla jak dlouho to ještě vydržíme. Naše obrana si však asi chtěla zahrát v reklamě na pevné kramfleky a stále odolávala a následně ji také pomohlo, že se hosté začínali věnovat řečnění a sami tak svoji aktivitu začínali otupovat. K nemalému potěšení přítomných se k ataku odhodlali i naši a hned z toho byla povedená standardní situace našich ofenzivních perel. V 66.minutě ji poslal do otrokovického doupěte Z.Kostelník a po hlavičce J.Michalce už někteří zvedali ruce nad hlavu. Předčasně , protože zákrok dne předvedl Varous a míč vytěsnil mimo svůj objekt. V 75.minutě si náš kapitán, ve druhém poločase posunut do zálohy, navedl míč na střed vápna a nevěříc nabízejícímu se J.Veleckému vystřelil, ale ukrojil si velký krajíc a poslal balon vedle.  Vlekoucí se čas jsme se snažili zabít různým držením balonu u praporku, ošetřováním a snad nám odpustíte i různým zdržováním, ale po celé sezóně už jsme měli právo posledních deset minut proležet. Stále se však hrálo a minuta trvala dvě a tak pořád dokola až přišly poslední tři minuty, které nás mohly stát život. Vše ostatní nechte stranou a poslechněte co se událo. V 87.minutě zahrál standardku na hlavu J.Veleckého Z.Kostekník a po hlavičce prvně jmenovaného se před prázdnou brankou ocitl V.Velecký, jenž neomylně branku překopl. Aby nás to nemrzelo, řekl kdosi. A tak se také mohlo stát, protože v 89.minutě byl na hranici vápna stažen do zakončení se prodírající Křivánek a následnou standardku ze šestnácti metrů neměl odvahu sledovat každý. Také jsme měli v úmyslu prohřešit se a zapomenout na své povinnosti, ale zvědavost zvítězila. Zjednodušeně to byl o kop o našem osudu a do problematiky utkání mohl zahrávající Dobeš vnést hodně světla. Když míč po jeho kopu proletěl o metr vedle vypadalo to s námi dobře a násedující poslední minutu už jsme museli ubránit i za cenu ztrát na životě. To nakonec nebylo potřeba a poslední hvizd a s ním spojenou záchranu neumíme slovy popsat. Snad by bylo potřeba malířského štětce a nikoliv pera.  Následující penalty, kopané po odtroubené večerce, už pro nás neměly potřebné kouzlo a jenom ve zkratce povíme, že prvních patnáct hráčů uspělo a nepochodil až ten náš poslední P.Stojaspal. Dnes to však žádnou roli nehrálo.
ŽÁCI VYHRÁLI OKRESNÍ PŘEBOR
neděle 17.června 14,00 - mistrovské utkání žáci
TJ NIVNICE/ČSKUB - TJ TOPOLNÁ 8:0 (3:0)
branky:  11., 39., 67. Straňák, 42., 44. Sláma, 9. Maleňák, 13.Krajčovič, 54.Bartek
sestavy:
Tjn/ČSKUB:
Nevařil - Zálešák, Novotný, Korabík, Šebesta - Michalec, Maleňák, Straňák, Sláma - Krajčovič, Bartek   střídali: Hladiš, Soukeník, Novák, Škrabálek, Kolaja
Topolná: Kočenda - Berecka, Oliva, Machač, Mikoláš, Podlas, Solecký, Malina, Horák, Sedláček, Úlehla  střídal: Večeřa
rozhodčí: Šmejkal
další utkání:
Bánov - Osvětimany 6:0, Ostr.Nová Ves - Šumice 7:1, Prakšice - Velehrad 7:1, Újezdec - Bílovice 5:2

DOROST PROHRÁL S LEPŠÍM SOUPEŘEM

sobota 16.června 17,00 - mistrovské utkání dorost
TJ NIVNICE/ČSKUB - TJ PRAKŠICE/PAŠOVICE 2:4 (2:3)

branky: 10. Hrabalík, 14. Karlík - 40., 92. Hlavín, 1. Hořínek, 28.Liška
sestavy:
TjN/ČSK: Kusák - Neděla (46.Maluš), Vítek, Kobsinek, Beníček (73.Kostiha) - Chovanec, M.Hladiš, Hrabalík, Soukeník - Dubský, Karlík
Prakšice: J.Buráň - Liška, Hlavín, Hořínek (85.Zemánek), Řezníček (90.M.Buráň), Knap, Sukup, Dalajka, Kočica, Zemánek, Novák (64.Šůstek)
rozhodčí: Tokoš
žk: Dubský - Kočica
další utkání: Kněžpole - Dolní Němčí 3:0, Strání - Kvasice 7:1, Boršice - Tlumačov 1:4, Koryčany - Morkovice 6:0, Staré Město - Šumice 2:0, Újezdec - Jarošov 7:2
Přestože se hrálo poslední kolo tak o motivaci bylo postaráno. Vítězství by nás po výborném jaru posunulo až na třetí příčku a případná prohra až na místo páté. Náš soupeř odehrál skvělou odvetnou část soutěže během níž prohrál jenom ve Starém Městě. Teď už víme, že se o žádnou náhodu nejednalo, protože jsme potkali velmi silného protivníka. A jako už poněkolikáté (vždy doma) jsme inkasovali gól už v první minutě. Neubránili jsme centr z naší levé strany a hostující Hořínek byl po míči hladovější než L.Neděla a lobovaný míč skončil se štěstím (no pro nás ne) v síti - 0:1. Z vedení se hosté dlouho neradovali, jelikož naši přitlačili hosty na jejich polovinu a už v 10.minutě po akci J.Karlíka a D.Chovance vyrovnal z deseti metrů D.Hrabalík - 1:1. Za dvě minuty načal na pravé lajně pohlednou fotbalovou záležitost L.Neděla a po přihrávce M.Hladiše střílel do břevna J.Karlík. Vzápětí střelec hostující branky Hořínek v dobré pozici vystřelil vedle a hosté za to byli potrestání gólem Nivničanů. Nedůsledné obránce obral o míč ve 14.minutě K.Dubský a po jeho pasu přesprintoval stopery J.Karlík, který si poradil i s koncovkou - 2:1. Ještě asi deset či patnáct minut jsme drželi se soupeřem krok, ale prohraných osobních soubojů přibývalo a Prakšičané byli čím dál nebezpečnější. A  tak přišlo to, co přijít muselo. Vyrovnání. Našim se chtělo jenom dopředu a návrat do defenzívy nepatřil k našim silným zbraním a toho využil Liška v dresu hostí, když přehrál naši levou stranu a přehodil i vyběhnuvšího brankáře - 2:2. To už byli hosté lepší, ale skulinku v jejich obraně našel  D.Hrabalík, ale střela K.Dubského v ideální pozici šla nad. Za dvě minuty byli hosté přesnější. Hlavín dostal za vápnem znovu dost prostoru a tvrdou střelou k tyči ve čtyřicáté minutě otočil dění na hřišti - 2:3. Druhý poločas byl na branky daleko skoupější. K vidění bylo málo hezkých akcí a spíše se bojovalo o střed hřiště. Tam chvilku tahali za delší konec hosté a chvilku my, ale nikdo nic zvláštního nevyprodukoval. Možná jenom hostující zlínský juniorský hokejista Kočica vyplašil naše, ale P.Kusák vyrazil míč na roh. Stejný sportovec také stihl nazvat pomezního k.... a plně zapadl do party nejsprostějších fotbalistů, kteří u nás na jaře kopali. Jestli to patří na trávník, který obklopuje spoustu dětí a žen posuďte sami. My jsme však měli jiné problémy a za celý druhý poločas jsme si nedokázali vypracovat kloudnou šanci na vyrovnání a to ani po několika rozích a jiných standardkách. Neúčast zraněného D.Vaculy byla na naší hře znát více, než jsme si připouštěli. A tak plynul čas až jsme se dobrali devadesáté minuty a v ní standardky hostí z poloviny hřiště. Na dlouhý míč před naše vápno nedosáhl hlavou D.Hrabalík a za ním měl prostor k otočce a krásné střele z voleje opět nepokrytý Hlavín - 2:4. Hostům tato výhra stačila na druhé místo v tabulce a jejich halekání v kabině nás donutilo k opětovnému pohledu na tabulku jestli náhodou soutěž nevyhráli. Dívali jsme se dobře. Na vedoucí Strání ztrácí šestnáct bodů. Naši odehráli sezónu s několika podzimními výkyvy a na jaře jsme zvadli až v posledních čtyřech kolech. V těch jsme z dvanácti možných bodů brali jenom pět a to nás nepustilo na stupně vítězů.